10.3.2021, ob 21:00 | Štadion: Park princev | Sodnik: A. Taylor (ANG)
1 : 1 37' Lionel Messi
Osmina finala - vsi rezultati

Samo malce je zadišalo po upanju za Barcelono, a PSG je suvereno naprej

Uredništvo 10. marec 2021 6 Komentiraj
Barceloni veliki napori v prvem polčasu niso povrnili z zadetki, ki bi jih Katalonci potrebovali, če bi želeli zrežirati preobrat v dvoboju s PSG.
Misija nemogoče? Morda. A pri Barceloni tega ne moremo nikoli trditi. Katalonci so v Pariz dejansko prišli odločeni, da obrnejo izid s prve tekme (1:4). Tako so tudi začeli igrati in hitro so pritisnili pred gol gostiteljev. Keylor Navas je imel precej dela. Nevaren je bil Dembele, razigran je bil Messi. Dembele ni in ni uspel zadeti. Na drugi strani je bil nevaren Mbappe. V 23. minuti je Sergino Dest stresel okvir gola. Dišalo je po golu Barcelone, ki je bila v polju precej bolj aktivna. A v 30. minuti je sodnik Taylor dosodil enajstmetrovko, ker je Lenglet nehote od zadaj zadel Icardija, ki sploh ni šel na žogo, saj je to ujel vratar. Enajstmetrovko je suvereno izvedel Kylian Mbappe

Barcelona je odgovorila v 37. minuti, ko je sijajen gol zabil Lionel Messi. Argentinec je bil tragičen junak prvega polčasa. Na nogi je imel 2:1, a enajstmetrovke v sodnikovem podaljšku ni realiziral, Navas je uspel rešiti svoj gol.

Če bi Messi zadel tisto enajstmetrovko, potem bi verjetno spremljali drugačen drugi polčas. Tako pa... Barcelona je imela precej več težav priti v zaključke akcij. Srečanje je bilo precej bolj mirno, z Barceloni v vlogi ekipe, ki je imela pobudo in je skušala narekovati ritem. Messi sicer ni več uspel ogrožati Navasa, ki je polovil prav vse, kar je letelo v njegovo smer. Jasno je bilo, da je Barcelona v izgubljenem položaju, zaostanek pa je prevelik. Ko je tako, običajno pade prava vnema. PSG je dovolj močan in izkušen, da je srečanje pripeljal do konca, dvoboj pa dobil in se tako izstrelil v četrtfinale, med osem najboljših ekip lige prvakov