Damjan Tratnik   20. januar 2011
Barcelona je s porazom proti Betisu prekinila rekorden niz

Prvič po štirih mesecih

Barcelona, ki jo v polfinalu španskega pokala čaka Almeria, je proti Betisu, sicer drugoligašu, doživela prvi poraz po kar štirih mesecih oziroma 28 tekmah brez enega neuspeha.
10.12.2017 | Evropske lige
Josep Guardiola je na prejšnji prvenstveni tekmi proti Malagi postavil novi rekord Barcelone glede niza tekem brez poraza, že na takoj naslednjem obračunu pa je njegova ekipa vendarle klonila. To se je zgodilo v pokalu, v katerem je morala Barcelona priznati premoč Betisu. Klub iz Seville se lahko tako pohvali, da je Barcelono porazil kot prvi po kar štirih mesecih oziroma 28 tekmah brez enega samega spodrsljaja. Toda poraz Barcelone ne bo kdo ve kako bolel, saj je kljub temu napredovala, potem ko je na prvi tekmi slavila kar s 5:0. Poraz z 1:3, prvi po 11. septembru lani, torej ni bil usoden. Je pa res, da je pomenil prekinitev izjemnega niza. In kar ni uspelo številnim prvoligašem, je sedaj klubu iz - druge lige!

"Ker prihajamo iz druge lige, je bil za nas privilegij, da smo lahko igrali z Barcelono. Naš cilj je bil, da poskušamo to kar najbolje izkoristiti in mislim, da smo tokrat uživali prav vsi - tako mi, ki smo se trudili na in ob igrišču, kot tudi navijači. Toda ta zmaga nas ne sme zaslepiti. Še naprej nas čaka trdo garanje, da bomo ušli finančnim težavam in se vrnili nazaj v prvo ligo," je po zmagi dejal strelec dveh zadetkov Jorge Molina, medtem ko je Pep trenerju Betisa Pepeju Melu z nasmeškom na obrazu dejal: "V naslednji sezoni se vidimo v prvi ligi!" Zeleno-beli sicer trenutno vodijo na lestvici Segunda Division in so na dobri poti do povratka med elito.

Barcelona se bo sicer v polfinalu pomerila z Almerio, ki je v četrtfinalu iz boja za naslov španskega pokalnega zmagovalca izločila Deportivo iz La Corune.