Damjan Tratnik   4. marec 2013
Barcelona išče pot iz krize

Nad Milan s štirimi napadalci?

Strokovni štab Barcelone po pisanju katalonskih medijev na povratni tekmi Lige prvakov proti Milanu pripravlja novo taktično zamisel s kar štirimi napadalci.
7.12.2017 | Evropski pokali
V Barceloni je po zaušnicah proti Realu in Milanu ozračje te dni bolj turobno, navkljub veliki prednosti v domačem prvenstvu pa se Katalonci dobro zavedajo, da bi precej pokvarjen vtis sezone lahko popravil le izjemen nastop na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Milanu, na kateri bo Barcelona lovila velik zaostanek z 0:2. Trener moštva Tito Vilanova naj bi v New Yorku snoval taktiko za omenjeni obračun, katalonski mediji pa trdijo, da naj bi se Barcelona pričakovane obrambne inačice Milana lotila s taktiko 3-3-4, v kateri naj bi vrata nasprotnika napadala dva klasična napadalca in še dva izrazito ofenzivna krilna igralca.

Časnik Sport špekulira, da naj bi se v razbijanje Milanovega "bunkerja" (Katalonci so v en glas prepričani, da bo Milan na Nou Campu igral izrazito defenzivno – op.a) Barcelona podala z Lionelom Messijem in Davidom Villo v konici napada, z bokov pa naj bi dodaten pritisk vršila še Cristian Tello ter Pedro oziroma Alexis Sanchez. Na sredini bi naj, v kolikor Xavi do obračuna ne bo nared, zaigral preverjen tercet Busquets-Iniesta-Fabregas, obrambno os s tremi igralci pa naj bi tvorili Carles Puyol, Gerard Pique in Javier Mascherano. Formacija naj bi bila po poročanju omenjenega časnika "revolucionarna" tudi zato, ker naj bi Vilanova in Roura žrtovala bočna branilca Jordija Albo in Daniela Alvesa, ki naj bi tekmo začela na klopi za rezervne igralce.

Komentarji: 54
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
forza juve 5.3.2013, 09:17 Prijavi komentar
edino sodnik lohka barco pelje naprej.....
Dadojc 5.3.2013, 08:54 Prijavi komentar
Messiiniesta od koga se je Milan najedel??? Od Barce sigurno ne (pusti tisto tekmo, ki je bla pred 50 leti)...če misliš npr. Manchester United par let nazaj, je bla pa takrat ekipa toliko slabša in tut trener je bil taktično popolnoma nepismen in takrat je Milan že doma prvo tekmo izgubil. Če bi bil Milan tudi letos tako šibak, verjetno nebi doma Barce pol premagal kajne ;) Se pa spomnem določenih tekem, kjer se je Barca najedla določenih golov in te tekme niso tako daleč stran odigrane (hint: Atene, 94).
forza juve 5.3.2013, 08:29 Prijavi komentar
prva kontra Milana in gol......
sandi32 5.3.2013, 06:29 Prijavi komentar
Dinho8O HAHAHAHAH jaz ga od leta 99 ne špilam več (mi nej zanimivo sedet za računalnikom pa dovgočasne igrce špilat). Kaj niso to kao najbolši nogometaši na svetu??? pa ne mi rečt da se ne znajo prilagodit drugačni igri, zaigrati bolj napadalno, bolj proti golu ne pa ene in iste podaje drkat ves večer??? Če ne znajo žogo udariti iz 20m na gol, če ne znajo po boku prodirat pa kakšen predložek notri spustit, potem si pa ne zaslužijo napredovanja.
neix 4.3.2013, 23:14 Prijavi komentar
Vsi Barcelonini navijaci pa pišete kot da je vse odvisno od Barcelone in nic od Milana. Kot da bo Milan stal v golu in drzal pesti da Barca ne zadane. Na prvi tekmi je bil Milan roko na srce boljsi tekmec od Barce.. Ko so se pomaknili nazai in ko so napadalci pritiskali na Barcino zadnjo linijo.. Niti v enem trenutku Barca ni vedela kai z žogo.. Streli iz 20m?Sei niso znali pripeljat žoge na 20m,kaj sele da bi streljali.. Proti Realu so 2x zadeli in imeli priloznosti.. Proti Milanu ni bilo nic od Nic. Mogoce slab dan.. Mogoce pa so bili nadigrani tako takticno kot fizicno. Vsak ima svoje mnenje
Dinho8O 4.3.2013, 22:43 Prijavi komentar
sandi32 To si pa tak na izi povedal, kot da je tak enostavno preit med sezono iz sistema, ki so ga pilili ne vem koliko let...verjetno kar sam igraš preveč managerja.
snif84 4.3.2013, 22:06 Prijavi komentar
ja saj vem kaj si mislo s tem...samo je pač malo vrjetno, da bodo ob tako zgoščeni obrambi v kazenskem, prišli 20cm manjši igralci do žoge pri skoku :) možno je, samo pač malovrjetno...saj večkrat podajajo not iz bokov, pa skoraj nikoli ne dobijo skoka...redkokdaj pač......to s streli od daleč pa se strinjam, ker res premalokrat probajo...
sandi32 4.3.2013, 21:45 Prijavi komentar
snift84 če je na izbiro 5 strelov iz 20-25m v desetih minutah (barcelona več kot sposobna pridetv ta položaj v 10 minutah) ali pa 10 minut podaj 30-40m od gola. Kaj izbrati. Barcelona razen svojih kratkih podaj ne zna ničesar drugega. In glih zato ima težave proti ekipam katere lahko zbrano branijo 90minut. Sploh ne probajo. Morajo sreljat saj samo tako bodo lahko dlai gol. Letos so Milanu dajali gole z glavo tudi manjpi igrlaci (letos rak rana milana), fabregas zna dati gole z glavo, Sančez zna, celo messi ga je dal v finalu,... tako da bi taka igra dala dodatno dimenzijo igri barcelone. Če bodo enkrat za spremembo odigrali pravi nogomet kar so ga več kot sposobni (natančne podaje + streli od daleč+predložki+globinske podaje),.... bodo razbili milano na prafaktorje. Drugače pa bo spet ena simultanka (barcelona si bo 80 minut podajala na 30-40m od milanovega gola milan bo pa iz protinapada dal gol). Nebi bilo spabo, če bi Barcelona pustila celo navidezno terensko premoč milanu (vsaj za kakih 10 minut) sigurno bi se milan bolj odprl,.....
pedroiniesta 4.3.2013, 21:07 Prijavi komentar
snif84 4.3.2013, 20:47 Prijavi komentar
sandi32...problem je streljat iz 20m in več, če pred tabo stoji zid nasprotnika...streljat v takem primeru je bolj loterija kot kaj druga......predložki iz bokov je tud malo tak-tak, ker razen busquetsa in piqueja ni vlkih igralcev v barci (no puyol še skače), kateri bi lahko skakali v kazenskem, pique in puyol ne moreta bit pri vsakem napadu zravn, ker je pol kritično od zadaj, busquets pa tud redkokdaj stoji v kazenskem ob napadu, ker je pač zadnji vezni......saj druge ekipe proti tako obrambno postavljenim nasprotnikom tudi nebi bile kaj bolj uspešno, razen če bi nonstop probavale s predložki, ker če barca ne pride po sredini skozi, pol ne pride noben...ampak tako obrambno pač igrajo vsi samo proti barci, proti ostalim ekipam igrajo normalno in pol izpade, kot da je barca tak slaba (kar trenutno res je :))