1.5.2019, ob 21:00 | Štadion: Nou Camp | Sodnik: Björn Kuipers (NIZ)
Rezultati Polfinala

Messijev šov je odpihnil Liverpool, Angleži so jo še dobro odnesli

Uredništvo 1. maj 2019 126 Komentiraj
Lionel Messi je spet odigral sijajno partijo. (foto: uradna spletna stran kluba)
Dvoboj Barcelone in Liverpoola je praktično odločen že po prvi tekmi. Luis Suarez je načel svoj bišvi klub, nato pa je na sceno stopil Lionel Messi in svetu dokazal, zakaj je najboljši na svetu!
Barcelona je dočakala težko pričakovani dvoboj polfinala lige prvakov med Barcelono in Liverpoolom. Domačini so hitro kombinirali, a brez konkretnega udarca proti golu. Sledil je pritisk gostov na domačo obrambo. V 13. minuti priložnost za Barcelono, Rakitič je zaposlil Albo, ki je podal do Messija, a razčistil je Matip. Matip je nato igral z roko, vendar intevencije VAR ni bilo. Gostje so bili odločni in tudi nevarni, ne pa tudi konkretni. V 21. minuti so imeli še smolo, ostali so brez Nabyja Keitaja, vstopil je Jordon Henderson. Po obdobju dobre igre Angležev pa je sledil hladen tuš. Tekla je 26. minuta, ko je Jordi Alba lepo zaposlil Luisa Suareza pred golom, Urugvajec pa se je sijajno znašel in zadel za 1:0. Katalonci so po golu zaživeli, še so bili nevarni. V 35. minuti priložnost za Liverpool, Mane je bil sam ped Ter Stegnom, a je meril čez gol. Po golu Barcelone so se gostje precej umirili.

Takoj na začetku drugega polčasa priložnost za Liverpool. Mohamed Salah je opravil levji delež posla, Milner je streljal, Ter Stegen je fantastično branil! V 53. minuti je bil nemški vratar spet na delu, spet je bil sijajen, streljal je Salah. Angleži so dominirali in pretili. V 69. minuti je bil nevaren Milner, a spet je bil tam Ter Stegen. V 63. minuti priložnost tudi za Barcelono, Messi je zaposlil Vidala, tam je bil Suarez, a so se gostje izvlekli. Messi je začel "migati" in v 75. minuti je tudi zadel. Luis Suarez je najprej zadel prečko, do odbite žoge je prišel prav Lionel Messi in jo pospremil v gol. Katalonci so oživeli in ni bilo še konec. V 82. minuti je na sceno spet stopil Messi. Tokrat je izvajal prosti strel, neverjetno, zadel je sijajen gol! Angleži so imeli nato v 84. minuti priložnost za znižanje izida, a je Salah iz neposredne bližine zadel okvir gola. Na koncu bi bila zmaga Barcelone lahko še višja, Suarez in Dembele pa nista izkoristila priložnosti.