Uredništvo    12. september 2017
Liga prvakov, 1. krog

Messi popoln gospodar Nou Campa

Barcelona je dobila prvo tekmo lige prvakov brez Neymarja. Nou Camp se je še enkrat več lahko prepričal, da je Lionel Messi največji zaklad te ekipe. Argentinec ključen ob zmagi proti Juventusu s 3:0.
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Damir Skomina
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti, Nélson Semedo, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 83. André Gomes), Ivan Rakitić (od 77. Paulinho), Jordi Alba, Luis Suarez, Lionel Messi, Ousmane Dembele (od 71. Sergi Roberto).
Trener: Ernesto Valverde
Juventus: Gianluigi Buffon, Andrea Barzagli, Medhi Benatia, Alex Sandro, Mattia De Sciglio (od 41. Stefano Sturaro), Blaise Matuidi, Miralem Pjanić, Douglas Costa, Rodrigo Bentancur (od 63. Federico Bernardeschi), Gonzalo Higuain, Paulo Dybala.
Trener: Massimiliano Allegri
Barcelona je prvo tekmo v ligi prvakov po odhodu Neymarja igrala proti najtežjemu nasprotniku v skupini Juventusu. Začela je v svojem slogu, z veliko posesti žoge, toda gostje iz Italije so prežali na protinapade. Prvi strel na tekmi je v peti minuti sprožil De Sciglio, Ter Stegen pa je bil na mestu. Le nekaj minut pozneje protinapad Juventus, zaključil ga je Dybala, znova na mestu Ter Stegen. Sledil je še poizkus Pjanića, vendar ni šlo mimo vratarja Barcelone. Prvi strel domačinov smo videli v 20. minuti, s prostega strela je udaril Messi, zadel živi zid, nato pa je Suarezov poizkus zaustavil Buffon. Higuainov strel v 28. minuti je bil zadnji za Italijane v prvem polčasu. Barcelona se je prebudila in že v 38. minuti, ko je v kazenskem prostoru po napaku gostujoče obrambe streljal Dembele, je dišalo po golu. Slednji je prišel v 45. minuti, po značilni akciji Lionela Messija, ki je odigral dvojno podajo z Luisom Suarezom, nato pa s prefinjenim strelom z levico zadel za 1:0.

Barcelona je tudi v drugem polčasu pritisnila. Lionel Messi je v 54. minuti prejel rumeni karton, ker je protestiral pri Damirju Skomini in ga celo povlekel za ramo. Samo dve minuti pozneje je Messi potegnil po desni, podal pred gol, žogo je izbijal Sturaro, a le do Ivana Rakitića, ki je zadel za 2:0! Allegri je skušal izvleči kar se je dalo, v igro je poslal Bernardeschija. Hladen tuš je prišel hitro, že v 69. minuti, znova je bil v akciji Messi. Podal je Iniesta, Dembele je Messiju odprl prostor, Argentinec pa je seveda zlahka prišel pred gol in zadel. Italijani so bili dokončno potolčeni in se niso uspeli več pobrati. Junak večera je bil Lionel Messi, ki je pravzaprav opravil levji del posla, ob tem pa enkrat zadel še okvir gola.