1.3.2020, ob 21:00 | Štadion: Santiago Bernabeu | Gledalcev: 78.237 | Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)
Real Madrid 2:0 Barcelona
Vinicius Junior 71' 1 : 0
Mariano Diaz 90' 2 : 0
Rezultati 26. kroga

La Liga

Clasico je navdušil, Real pa je spet na vrhu La Lige!

Uredništvo 1. marec 2020 25 Komentiraj
Po več letih je Real Madrid dobil el clasico na Santiagu Bernabeuu! Kraljevi klub je z goloma Viniciusa in Mariana Diaza kronal sicer sijajno tekmo obeh ekip in se zavihtel na vrh La Lige.
Madrid je danes gostil tekmo vseh tekem, ki je dejansko upravičila svoj slovesu. Real Madrid in Barcelona sta odigrala dvoboj, kakršnega ne pomnimo. Začelo se je s pobudo Reala, ki je napadal direktno zadnjo vrsto Kataloncev in nasprotniku povzročal precej težav. Posebej so bili domači prebojni po levi strani, preko Marcela in Viniciusa. Po dvajsetih minutah igre se je prebudila tudi Barcelona, a brez konkretne priložnosti. V 22. mintuije bil Griezmann sam pred Courtoisom, a je situacijo zapravil. Dinamična predstava se je nadaljevala. Proti koncu prvega dela igre je Courtois dvakrat dobro posredoval in ostalo je pri izidu 0:0.

Real je na začetku drugega polčasa pritisnil. Ter Stegen se je v 58. minuti izkazal ob poizkusu Isca. Dve minuti pozneje je ob novi nevarni situaciji istega igralca posredoval Pique. Sledil je poizkus Benzejama. Barcelona je visela, Ter Stegen je branil, a le do 72. minute. Vinicius je napadel po levi, sijajno mu je podal Toni Kroos, Brazilec pa je iz težke situacije ob pomoči Piqueja zadel za 1:0. Barcelona je skušala reagirati, vendar brez uspeha. Naposled pa so Madridčani v izteku tekme zadeli še drugič, to je uspelo Marianu Diazu in odlična tekma obeh ekip se je končala z zmago Reala.