28.10.2018, ob 16:15 | Štadion: Camp Nou | Gledalcev: 92.000 | Sodnik: Jose Sanchez

Uredništvo 28. oktober 2018 41 Komentiraj
Vsi upi, da bi Real slabo sezono lahko obrnil z zmago na El Clasicu, so povsem poteptani. Barcelona je brez Lionela Messija zmlela Real, Argentinčevo vlogo pa je prevzel sijajni Luis Suarez!
Barcelona je danes nastopila brez Lionela Messija, a to njenih ambicij na El Clasicu ni niti malo spremenilo. Takoj na začetku tekme je domače moštvo prevzelo pobudo, Real pa je začel braniti svoj gol. V 12. minuti pa sijajna akcija Rakitića in Albe, ki je z leve strani podal v kazenski prostor, tam je bil Philippe Coutinho in zadel za 1:0. Katalonci so še pritiskali, Real je izgledal nemočen, drugi gol je visel v zraku. Padel je v 30. minuti. Po prekršku Varaneja nad Suarezom je glavni sodnik dosodil enajstmetrovko. Luis Suarez je meril ob vratnici, Courtois je bil blizu, toda strel Urugvajca je bil premočan. Do konca prvega polčasa bi lahko padel še en gol Barcelone, a so se nogometaši Reala nekako izvlekli in na odmor odšli z dvema goloma zaostanka.

Kmalu po začetku drugega dela igre priložnost za Real, izkoristil pa jo je Marcelo in znižal zaostanek Reala. Po golu so gostje zaigrali bolje, izjemno so pritisnili Barcelono in nizali napad za napadom. Nekajkrat so zaključevali, Modrić pa je zadel celo vratnico. Na drugi strani v 61. minuti vratnica tudi Barcelone, zadel jo je Suarez. To so bile minute, ko sta se ekipi izmenjevali v napadih. Potem pa je sledil mrk Reala in šov Barcelone. Tekla je 73. minuta, Luis Suarez pa je zabil lep gol z glavo. Samo deset minut pozneje je bila barka Reala še globlje potopljena, protinapad Barcelone je Suarez zaključil z lobom - 4:1! To pa še ni bilo vse. Tudi rezervist Arturo Vidal, ki je dobil nekaj minut, je zadel. Na koncu je bilo 5:1, a bi bil končni izid lahko še višji.
loading...

41
piksi
28.10.2018, 23:36
Ko sem mislil,da sem že vse doživel,sem danes videl čarovnijo, brez čarovnika.Super epska tekma,kapo dol za napadalni nogomet.Mislim,da bi Mourihna infarkt,če bi videl,kako se da napadalno igrati,na največji tekmi,vseh tekem.Užival in užival sem.Mogoče ste opazili kako se je MESSI veselil ob golih svoje ekipe.
0
0
HajdukSplit11
29.10.2018, 00:32
Obramba dobro 3, fullbacka odlicno5, veza... ocitno imamo nov trio ki deluje kot namazan - 5, Coutinho in Suarez kot edina res nevarna za vrata zelo dobro 4, Rafinha 3. Vidala je treba dajat v igro prej, ko imas rezultat ocitno ni tako pomembno da das v igro nekoga da umiri zogo ampak nekoga ki leta za nasprotniki ko bik za matadorji. Kdaj bo Dembele postal res koristen za igro nevem. Vidis kaj zna, ampak ko gledas celoto igri ne koristi popolnoma nic. Razen dobrih 15 minut Reala pri rezultatu 2-1 so bili na ravni Huesce iz prvega polcasa danes proti Sevilli. Kdaj bomo videli Malcoma? :(
0
0
ilovecocktails.si
29.10.2018, 07:43
Mal skrbi, da čakajo z novo pogoodbo za Albo tako dolgo.
29.10.2018, 09:01
Suvereno. Sicer rezultat nekoliko previsok glede na videno na igrišču, ampak vseeno. Ampak kar je meni najbolj všeč pri letošnji Barci (vsaj zadnjih nekaj tekem) je to Arthur Melo. Po tem kar je na zadnjih parih tekmah pokazal, povsem zasluženo nosi #8. Kaj šele bo, ko bo imel za sabo še nekaj kilometrine na najvišjem nivoju. Ni novi Xavi, ker se piše Arthur, ampak gibanje, pregled, pokrivanje prostora, odigravanje žog...NORO. Ko bo še prodaje v prostor nekoliko dodelal bo nezamenljiv na sredini. Vsa čast upravi, da so uspeli speljati ta prestop. Eden boljših prestopov zadnjih 5 let. Upam, da ne bo poškodb in da bo celo kariero odigral v Barci. Barca si ga zasluži in tudi on si zasluži igrati v tako velikem klubu kot je Barca. Kar nekako se nadaljuje občutek iz lanske sezone, ko nas je navijače, Barca prav lepo razvajala.
0
0
Lucky boy
29.10.2018, 09:47
Who? malo še počakaj, pa ti bo meskić (statistično) razložil zakaj je Arthur čisto povprečen vezist :)
0
0
Lucky boy
29.10.2018, 09:48
Drugače pa fantje vsaka čast za to predstavo :) Srečko bi rekel kapo dol ;)
0
0
mstegar
29.10.2018, 10:31
Ja Arthur e res fenomenalen. In ja čestitke upravi da ga je pripeljala, definitivno najboljši nakup poleg coutinha v zadnjih letih. Res so odigrali odlično, tudi vidal je odigral teh par minut odlično. Lepo vršil pritisk na obrambo reala. Sedaj v sredo pa upam da v pokalu dobi priložnost malcom in ostali ,ki ne igrajo nič oz malo.
0
0
tripsi
29.10.2018, 13:34
tudi sam sem mnenja da je Arthur zelo dobra okrepitev na sredini, včeraj je sicer ko se je tekma lomila malce na silo poskušal s preigravanji na robu 16m prostora ampak vseeno zelo dobra predstava. Je pa res da ima telesno mimiko sila podobno xaviju. Kar pa se tiče Dembeleja se mi zdi da lahko odloči še največji derbi po drugi strani pa lahko naredi napako proti najslabšim nasprotnikom in jim s tem omogoči protinapade. Vsekakor je letos pokazal zakaj so zanj odšteli tisto vsoto denarja. Mislim da ga bodo do konca sezone znali vpeljati do te mere da bo deloval kot prva menjava in joker s klopi kot je bil asensio pri realu, ali pa se bo moral coutinho pomakniti nazaj in bo dobil mesto v napadu. Vsekakor letos v večini dobro izkorišča svoj igralni čas.
0
0
nogobrcar
29.10.2018, 17:45
kakorkoli obrneš, al ti gre na jetra, al ga obožuješ, brez Kristine Real ni več, kar je bil, AMEN !
0
0

1

Navijač je nezadovoljen, ker se klub bori proti rasizmu? "Hvala, nisi več naš navijač!"

15.10.2019, 19:10
peacemaker1 sam ti si res en butl tle gor,pa koj kurac si ti,da boš nekomu govoril kaj je prav in ne? vsak ima svoje prepričanje in zagovarja kaj je mu paše.

12

De Ligt: V Ajaxu sem se počutil nepremagljivega, v Juventusu pa ...

viking-juve
15.10.2019, 19:13
luzerpool je tud že dolgo kup dreka v premier leauge,nč čudnega da že preko 30 let ne more osvojit lige

5

Na Josipa Iličića bo padlo večje breme

15.10.2019, 19:29
Sem imel lep spis spisan, sam sem ga zbrisal ker se ne rabim nikomur zagovarjat. Misli si kaj češ boli me. naši,vaši, njihovi. omejenci gledajo tako na svet. LP

Odigrali smo odlično tekmo, v taktičnem smislu sploh. Počakali smo na priložnosti, jih izkoristili in zmagali. Od Slovencev smo bili boljši v vseh segmentih igre, stisnili smo jih v obrambi, nato pa ustvarili priložnosti skozi protinapade in zasluženo zmagali. ...več