Uredništvo    5. december 2012
Liga prvakov, skupina G, 6. krog

Benfica blizu, a vseeno predaleč

Benfica si je na Nou Campu proti močno spremenjeni enajsterici Barceloni priigrala veliko priložnost za zmago, a zaradi neučinkovitosti ostala praznih rok. Poškodba Lionela Messija.
Ganso: Handanović je branil vs...
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 50659, Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)

Barcelona: Jose Manuel Pinto, Carles Puyol, Montoya, Planas, Rafinha (od 58. Lionel Messi), Alexandre Song, Adriano (od 66. Gerard Pique), Thiago Alcantara, Sergi Roberto, David Villa, Cristian Tello (od 79. Gerard).
Trener: Ernesto Valverde
Benfica: Artur, Ezequiel Garay, Maxi Pereira, Luisão, Nemanja Matić, André Gomes, Rodrigo (od 75. Andre Almeida), Lima (od 74. Oscar Cardozo), Nolito (od 63. Bruno Cesar), Ola John, Lorenzo Melgarejo.
Trener: Rui Vitoria
Trener Barcelone Tito Vilanova je proti Benfici pričakovano na igrišče poslal močno spremenjeno enajsterico, v kateri so od preverjenih članov udarnega moštva zaigrali le kapetan Carles Puyol, Brazilec Adriano ter David Villa. Prvič sta v Ligi prvakov skupaj zaigrala brata Rafinha in Thiago Alcantara, dragocene evropske izkušnje pa so sta denimo dobila še branilec Planas in vezist Sergi Roberto.

Benfica je na Nou Campu za napredovanje v osmino finala potrebovala zmago in danes resnici na ljubo od takšnega podviga ni bila oddaljena veliko. Že v 12. minuti je Rodrigo sebično streljal in prezrl precej bolje postavljenega Nolita, nato je deset minut kasneje resno zapretil še Brazilec Lima, ki je imel v prvem polčasu nato še eno veliko priložnost za to, da Portugalce popelje v vodstvo.

V drugem polčasu je Benfica še naprej igrala bolj odločno, Vilanova pa se je ob ne preveč prepričljivi predstavi svojih rezervistov v 58. minuti odločil na igrišče poslati Lionela Messija, ki lovi zgodovinski zadetek, s katerim bi ujel rekord Nemca Gerda Mullerja po številu doseženih zadetkov v enem letu. Zadetka ni bilo, se je pa zato zgodil neprimerno bolj temen scenarij, saj je Argentinec pet minut pred koncem srečanja trčil z vratarjem Benfice Arturjem in zaradi hudih bolečin v kolenu na nosilih zapustil igrišče.

Na Nou Campu nocoj torej ni bilo zadovoljnih. Barcelona bo nemirno čakala na novice o poškodbi svojega prvega zvezdnika, Benfica pa je ob slavju Celtica proti Spartaku izpadla iz Lige prvakov in bo evropsko tekmovanje nadaljevanja v ligi Europa.