8.8.2020, ob 21:00 | Štadion: Camp Nou | Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)
3 : 1 45' Lorenzo Insigne (11m)
Rezultati Osmine finala

Barcelona z goli v kritičnih trenutkih utišala Napoli

Uredništvo 8. avgust 2020 2 Komentiraj
Barcelona je s 3:1 premagala Napoli in se uvrstila v četrtfinale lige prvakov. (foto: Getty Images)
Napoli je pretil in Barceloni povzročal težave, Katalonci pa so se tokrat izkazali z učinkovitostjo v ključnih momentih tekme in se na koncu zasluženo uvrstili v četrtfinale lige prvakov.
Barcelona je obračun proti Napoliju pričakala kot favorit, vendar pa je bilo v zadnjih tednih v katalonskem taboru čutiti precej nervoze pred tekmo, na kateri je Barcelona pravzaprav reševala letošnjo sezono. Neuspeh bi namreč sezono iz slabe spremenil v katastrofalno, zato ne gre dvomiti v to, da je Quiqueju Setienu danes s pleč padel velik kamen. Barcelona ni blestela, a je vseeno v ključnih momentih tekme pokazala več preciznosti in se na koncu zasluženo uvrstila med najboljših osem.

Tekma se je začela z velikim opozorilom za gostitelje. Že v drugi minuti je po podaji Lorenza Insigneja Dries Mertens zadel vratnico, s čimer je Napoli takoj jasno nakazal, da gostiteljem ne bo izkazal nobenega prekomernega spoštovanja. Zapravljena priložnost se je Italijanom kmalu zatem kolcala še močneje, saj je v deseti minuti po kotu najvišje skočil branilec Clement Lenglet in Barcelono popeljal v vodstvo. Gol je razbremenil zvezdniško špansko moštvo, ki je v 23. minuti po fantastični samostojni akciji Lionela Messija vodilo že z 2:0. Messi je prodrl z desne strani, že skoraj padel in izgubil žogo, nato pa iz klečečega položaja natančno meril in dokazal svoje mojstrstvo. Barcelona je letela in kmalu zatem zadela še tretjič, ko je strelu Luisa Suareza in odbiti žogi Messi zadel še drugič. Sodnik Cuneyt Cakir si je vzel zelo dolg premor za VAR analizo in po skoraj petih minutah razsodil, da si Messi pri zaustavljanju žoge pomagal z roko – če bi bil zadetek bolj pomemben, ne gre dvomiti v to, da bi ta poteza zbudila pravi vihar.

Barcelona je v 40. minuti dočakala naslednjo veliko priložnost, ko je v kazenskem prostoru Kalidou Koulibaly brcnil Messija in ga onesposobil za nekaj zelo nemirnih minut. Dalj časa se je namreč zdelo, da je Argentinec prejel tako močan udarec, da ne bo mogel nadaljevati tekme, po dolgem premoru pa je zalet z bele točke vzel Luis Suarez in povišal na 3:0. Messi je prišel k sebi in nadaljeval tekmo, v močno razvlečenem prvem polčasu pa je padel še en zadetek, ki je znova padel z bele točke. Po prekršku Ivana Rakitića nad Driesom Mertensom je z bele toče meril še Lorenzo Insigne in zanesljivo premagal Marca-Andreja ter Stegna.

Drugi polčas je bil manj razburljiv z dogodki. Napoli je pritiskal in se na vso moč trudil doseči drugi zadetek, ki bi srečanje znova povsem odprl. Italijani so imeli pobudo, vendar pa je obramba Barcelone delovala zanesljivo, saj si gostje niso priigrali večje priložnosti do 71. minute, ko je lepo priložnost zapravil rezervist Hirving Lozano. Do konca tekme je Napoli napadal in pretil, Barcelona pa je pokazala, da se znajde tudi v tovrstnih situacijah, saj je srečanje brez večjih pretresov pripeljala do konca.

Barcelona je v četrtfinalu lige prvakov, s čimer je izpolnjen njen osnovni cilj. V četrtfinalu bo tokrat v obratni vlogi kot nocoj – njen nasprotnik bo sijajni Bayern, ki je v osmini finala Chelsea razbil s skupnim izidom 7:1 in potrdil vlogo enega glavnih favoritov za naslov.