Uredništvo    18. januar 2012
Španija, četrtfinale pokala, prva tekma

Barcelona slavila v Madridu

Prvi el clasico v četrtfinalu španskega pokala je končan. Na Santiagu Bernabeuju ga je, potem ko je prvi polčas pripadel Realu, dobila Barcelona. Zmagovalca je v Madridu odločil branilec Barcelone Eric Abidal.

Ronaldo 11.; Puyol 49., Abidal 77.

Stadion: Santiago Bernabeu. Sodnik: Cesar Muniz Fernandez (Španija). Rumeni kartoni: Carvalho, Pepe, Coentrao, Callejon (vsi Real); Puyol, Pique, Busquets (vsi Barcelona)

Real Madrid: Casillas, Altintop, Carvalho, Ramos, Coentrao, L. Diarra (od 66. Ozil), Alonso, Pepe (od 80. Granero), Higuain (od 66. Callejon), Benzema, Ronaldo. Trener: Jose Mourinho

Barcelona: Pinto, Alves, Pique, Puyol, Abidal, Iniesta, Busquets, Xavi (od 86. Thiago), Fabregas (od 87. Cuenca), Messi, Sanchez (od 81. Adriano). Trener: Pep Guardiola

Uvodne minute težko pričakovanega srečanja so postregle s pričakovanim - tipanjem obeh nasprotnikov, ki se med seboj sicer dobro poznata. A vložek je, ko gre za el clasico, seveda tako velik, da je vsako tveganje lahko usodno, zato tudi previdna igra na obeh straneh. Po dobrih desetih minutah pa se je srečanje vendarle razživelo. V 11. minuti smo videli prvo priložnost na tekmi in tudi že prvi zadetek. S sredine igrišča je dolgo podajo naprej podelil Karim Benzema, hitri Cristiano Ronaldo pa je po levi strani igrišča prodrl pred Pinta in ga ukanil s strelom med nogama. Po ne preveč posrečenem posredovanju vratarja Barcelone je Real povedel z 1:0.

Gostje so prvič poizkusili tri minute pozneje, z leve strani je streljal Iniesta, Casillas pa je bil na mestu. V 16. minuti pa šok za navijače Reala - Alexis Sanchez je visoko podajo Cesca Fabregasa usmeril proti vratom, po strelu z glavo se je stresel okvir Casillasovih vrat, žoga pa se je odbila nazaj v polje. Lionela Messija v prvih 25 minutah tekme praktično nismo videli, je pa Argentinec v 26. minuti zato zapretil s strelom, ki ga je Casillas spretno zaustavil. V 29. minuti je imel Iniesta na nogi 1:1, po podaji Alexisa je v kazenskem prostoru streljal čez gol. To je bila tudi zadnja prava priložnost v prvem polčasu, ki ga je odločil zadetek Cristiana Ronalda.
Carles Puyol Barcelona

Začetek drugega polčasa je ponudil hiter zadetek priključka gostov. Tekla je 49. minuta, Xavi je z leve strani izvedel kot, v kazenski prostor pa je dobesedno priletel kapetan Barcelone Carles Puyol in z glavo izenačil. Pepe, zagotovo najbolj nešporten igralec na današnji tekmi, je bil tisti, ki je zamudil v obrambi. Barcelona je bila zdaj znova v igri. V 54. minuti je Iniesta streljal z levico, žoga pa je oplazila Sergia Ramosa in zletela v - prečko! Sledila je priložnost Reala v 58. minuti, šele druga konkretna na današnji tekmi. Na desni strani je nocoj dobro razpoloženi Hamit Altintop v elementu, ki ga Iniesta najbolje obvlada, torej v preigravanju, iz igre vrgel Španca, podal visoko žogo na drugo vratnico, kjer je z glavo streljal Karim Benzema. Francoz je zadel le okvir vrat, ki se je po dveh poizkusih Barcelone tokrat stresel tudi ob poizkusu Reala.

Deset minut pozneje smo po nekaj teatralnih vložkih predvsem Pepeja in Sergia Busquetsa videli še zlonamerno dejanje Portugalca, ki je namerno pohodil Messija in ostal nekaznovan. No, kaznoval ga je, pa tudi njegove soigralce, nato prav Lionel Messi, ki je v 77. minuti, obkrožen s številnimi nasprotnimi nogometaši, podaj mojstrsko podajo v kazenski prostor, kjer je nanjo "naletel" Eric Abidal in s prefinjenim strelom povišal na 2:1. Po vodstvu so nogometaši Barcelone počeli to, v čemer so najboljši - spretno so zadržali žogo v svoji posesti in srečanje mirno pripeljali do konca. V tem trenutku so tako precej bližje uvrstitvi v polfinale pokala, kajti povratno srečanje bodo odigrali na svojem stadionu.