Uredništvo    19. oktober 2016
Liga prvakov, 3. krog

Barcelona razstrelila City

Pep Guardiola se iz Barcelone v Manchester vrača prepričljivo poražen. Hat-trick odličnega Lionela Messija in zadetek Neymarja sta poskrbela za veliko zmago Barcelone nad bogatimi Angleži.
Gigijev dres na posebno mesto
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Milorad Mažić (SRB)
1 : 0

2 : 0

3 : 0

4 : 0

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Javier Mascherano, Jordi Alba, Ivan Rakitić, Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Manchester City: Claudio Bravo, Aleksandar Kolarov, Pablo Zabaleta, Nicolas Otamendi, John Stones, David Silva, Ilkay Gündogan, Fernandinho, Kevin De Bruyne, Raheem Sterling, Nolito.
Trener: Josep Guardiola
Uvodne minute obračuna na Nou Campu, ki je bil tudi obračun starih znancev Luisa Enriqueja in Pepa Guardiole, ni ponudil veliko akcije. Dogajanje je v deveti minuti presekala poškodba Jordija Albe, namesto katerega je vstopil Lucas Digne. Prvi strel na tekmi se je zgodil v 17. minuti, ko je Lionel Messi po odbitku prišel do žoge, prodrl v kazenski prostor, spodrsnilo je Fernandinhu, odlični Argentinec pa je najprej "vrgel" Claudia Brava ter zadel za 1:0. Štiri minute pozneje nova akcija Barcelone, toda Luis Suarez je zadel le zunanji del mreže.

V 31. minuti je Bravo stekel iz gola in z drsečim startom na robu kazenskega prostora "počistil" vtekajočega Neymarja. Minuto pozneje, po podaji Messija s prostega strela, je Ivan Rakitić z glavo meril čez gol. Gostje so bili dolgo brez prave odgovora na presing Barcelone, v 37. minuti pa so le zapretili, z leve strani je poizkusil Nolito, toda Ter Stegen ni imel težav. Takoj v naslednji minuti je Ilkay Gundogan izkoristil poškodbo Piqueja, prodrl pred gol, toda Ter Stegen se je izkazal z junaško obrambo. Pred odhodom na odmor še priložnost na vsaki strani, najprej je Stones z glavo meril mimo gola, na drugi strani pa je Bravo odlično ubranil strel Suarezu po podaji Messija. Prvega polčasa poleg Albe na igrišču ni odigral v celoti niti Pique, v 39. minuti ga je namreč zamenjal Mathieu.

Takoj na začetku drugega polčasa priložnost za goste, De Bruyne je streljal, Ter Stegen pa branil. Branilec Barcelone Samuel Umtiti je v 51. minuti nevarno meril z glavo, a bil premalo natančen.. V 53. minuti pa napaka v Cityjevi obrambi, Bravo je "lob" Suareza prestregel izven kazenskega prostora in prejel rdeči karton. Na gol je stopil Willy Caballero, ki je zamenjal Nolita, ob tem pa še poškodba Zabalete, ki ga je zamenjač Clichy. V 61. minuti je Lionel Messi prišel do strela na robu kazenskega prostora, Argentinec je meril natančno, ob vratnici in zadel za 2:0.

Ter Stegen je moral intervenirati znova v 64. minuti, po strelu De Bruynea po lepi podaji Gundogana. Nato pa je na sceno znova stopil odlični Messi. Tekla je 69. minuta, po prestreženi žogi Suareza je bil neoviran in je zlahka dosegel hat-trick. Angleži so iskali tolažilni gol v 72. minuti, toda Kolarov s prostega strela ni bil uspešen. Rdeči karton je padel tudi na Barcelonini strani, po dveh rumenih ga je prejel Mathieu. Caballero je v 82. minuti ubranil poizkus Neymarja z leve strani, v 86. minuti, po prekršku nad Messijem, pa mu je ubranil še strel z bele točke. Brazilec je okleval pri zaletu in Caballero ga je prebral. Vseeno se je Neymar v akciji z Messije oddolžil za napako v 89. minuti in postavil končni izid srečanja 4:0.