SLO | SRB | ENG

Liga prvakov

Barcelona do novega preobrata! Atalanta doma trpi, v ligi prvakov pa blesti

Uredništvo 9. december 2025 0 Komentiraj
Jules Kounde (foto: Getty Images)
Pozna drama za Jana Oblaka in Atletico Madrid, Tottenham je do zmage prišel z avtogolom in dvema streloma z bele pike.

V ligi prvakov je bilo danes na sporedu devet tekem. V prvih dvobojih je Olympiacos v gosteh porazil Kairat z 1:0, Bayern München pa je prišel do preobrata proti Sportingu iz Lizbone (3:1). Spet se je med strelce vpisal 17-letni Lennart Karl. V večernem terminu se je derbi dneva odvil med Interjem in Liverpoolom, slavili so gostje (0:1). 

MONACO 1:0 GALATASARAY 

Monaco je doslej v šestih krogih ligaškega dela lige prvakov izgubil samo enkrat, toda ob tem je trikrat remiziral. Nocoj je vknjižil drugo evropsko zmago v sezoni, ko je bil z 1:0 boljši od Galatasarayja. Turki so letos zelo dobro začeli, toda v zadnjih dveh krogih dvakrat izgubili, skupno so zdaj pri treh zmagah in treh porazih, kar je dovolj za 17. mesto.

Tekmo je v drugem polčasu odločil zadetek nekdanjega mladinca Arsenala Folarina Baloguna. Paul Pogba nocoj ni dobil priložnosti.

ATALANTA 2:1 CHELSEA

Londončani so med odmorom v Italiji vodili, udaril je Joao Pedro, toda v nadaljevanju se je Atalanta vrnila in se veselila dramatičnega preobrata v zadnjih minutah rednega dela! Chelsea sta potopila Gianluca Scamacca, ki je zabil v 55. minuti in Charles De Ketelaere, ki je bil natančen šest minut pred koncem. Lep prodor in zaključek Belgijca.

Zanimivo, ekipa iz Bergama v Serie A trpi in zaseda 12. mesto, v ligi prvakov pa ima štiri zmage, remi ter poraz, kar je dovolj za tretje mesto.

BARCELONA 2:1 EINTRACHT FRANKFURT

Katalonci so se želeli Nemcem maščevati in s preobratom v drugem polčasu jim je tudi uspelo! Jules Kounde bo pobral zasluge, francoski branilec je izničil prednost po golu Knauffa in potem zadel še za 2:1, oba gola je zabil v roku treh minut! Oba je dosegel z glavo. Pri prvem je predložek poslal Marcus Rashford, pri drugem pa Lamine Yamal

Pomembna zmaga za Barcelono, ki doslej v ligi prvakov ni pretirano navdušila. Tretja zmaga po šestih krogih in 14. mesto na lestvici.

PSV EINDHOVEN 2:3 ATLETICO MADRID

Španski velikan se je še pred odmorom vrnil na 1:1. Nizozemci so povedli z golom Guusa Tila, odgovoril pa je Julian Alvarez. Kmalu po nadaljevanju je Hančko Madridčane potisnil v prednost, zgolj štiri minuti po njegovem zadetku pa je bil natančen tudi Alexander Sorloth, ki je zaključil prav čudovito akcijo Alvareza in Pabla Barriosa za 3:1

V 85. minuti je Ricardo Pepi znižal za pozno dramo, zadel je po kotu, toda Nizozemci niso našli še ene poti do mreže Špancev - 3:2.

UNION SG 2:3 MARSEILLE

Za Belgijce je nocoj igral tudi Raul Florucz, zasijal pa je Anan Khalaili že v peti minuti, ko je poskrbel za vodstvo z 1:0. Francozi so kmalu odgovorili, Igor Paixao je dosegel četrti gol na šestem nastopu v ligi prvakov. Prispeval je tudi eno asistenco. Tik pred koncem polčasa je Greenwood poskrbel za preobrat, potem pa je Anglež zabil tudi za 3:1. 

Žarek upanja za Union SG je posijal v 71. minuti, ko je spet zadel Khalaili in postavil na 3:2. Ni bilo dovolj, gostje so preživeli vse nalete. 

TOTTENHAM - SLAVIA PRAGA

Bizarna zmaga Londončanov, ki jih je s tribun spremljal tudi Heung-min Son. Tottenham je zmagal s 3:0 in začelo se je z avtogolom Davida Zime za 1:0. V  50. minuti enajstmetrovka, ki jo je izkoristil Kudus, v 79. pa spet strel z bele pike za domačo ekipo, tokrat je bil izvajalec Xavi Simons in dosegel je svoj prvi gol v ligi prvakov za Tottenham. 

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

'Danke, Kevko!' Čustveni prizori v Nemčiji, Kevin Kampl je še zadnjič nagovoril navijače RB Leipziga

fredperry
18.1.2026, 21:49
HVALA TUDI ZA TRUD V REPREZENTANCI, SMOLO SI IMEL KER SI IMEL TAKRAT ZA SELEKTORJA..čudaškega Katanca . Vse dobro Kevin, pazi nase in lepo da si tako srčen do svoje družine .

2

Slovenija ima v "najtežji ligi na svetu" prvega strelca! Žan Vipotnik se ne zaustavlja

fredperry
18.1.2026, 21:11
A kje si pozabu na Špukija, velemojstar nogometne igre in to . On bo zacementiran v prvi postavi, zapomnite si to .

4

Kdo je zmešal glavo dragulju Barcelone? Dro Fernandez je že dogovorjen z novimi delodajalci

piksi
18.1.2026, 20:35
Dvomim,da se bo v PSGju kaj naigral, če bi izbral kakšno Celto ali Valencio

1

Govorice iz Madrida so prišle do Joseja Mourinha: 'Želite novo nadaljevanko? Nekatere so dobre!'

FootballFan
18.1.2026, 20:20
Tiste z njim v glavni vlogi, pa že davno zastarele in nikakve.

Poudarjeno

Kar me res jezi pri mladih igralcih, splošno gledano in ne vezano le za Maribor, je to, da priložnosti ne vzamejo smrtno resno. Dečko, zgrabi priložnost, bori se na življenje in smrt, lahko uspeš! Vsak trening je treba iti 'na polno'. Hvaležen moraš biti, da imaš privilegij biti tukaj! ...več
Feđa Dudić
Bil sem presenečen, to je res – iskreno presenečen. Mislim, da je to še en znak, da tam trenutno nekaj ni v redu. Če je moral Xabi Alonso, ki je v zadnjih dveh letih v Leverkusnu pokazal, kakšen izjemen trenerski talent je – in glede na njegova leta ter število služb, ki jih je imel, to lahko mirno rečemo – zapustiti Madrid že po šestih mesecih, to pove marsikaj. Po eni strani kaže, da danes ni več časa. Po drugi strani pa, da so pričakovanja pri Realu Madridu očitno ogromna. ...več
Jurgen Klopp o Real Madridu
Sam bi si želel, da za trenerja Manchester Uniteda pride Ole Gunnar Solskjaer. Verjamem, da bo znal prepoznati potencial Benjamina Šeška. Vidimo, da Šeško tudi, ko ne doseže gola, igra dobro. Vteka, odkriva se, igra v obrambi, veliko teče. Solskjaer bo to znal ceniti, verjamem pa, da bi kot nekdanji napadalec Šešku lahko pomagal tudi pri samem doseganju golov. ...več
Denis Šme

Anketa

Kdo je bil najboljši slovenski nogometaš v letu 2025?




Vseh glasov: 3291
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.