4.10.2015, ob 20:30 | Štadion: Vicente Calderon v Madridu | Gledalcev: 53.079 | Sodnik: Alberto Undiano

Uredništvo 4. oktober 2015 6 Komentiraj
Argentinec Luciano Vietto je v zadnjih minutah madridskega mestnega derbija s svojim prvencem v majici Atletica poskrbel za delitev točk. Karim Benzema zadel za Real, Keylor Navas ubranil enajstmetrovko.
Veliki madridski mestni derbi, v zadnjih letih eden najbolj strastnih, napetih in nepredvidljivih mestnih obračunov v elitnem evropskem nogometu, ni razočaral. Atletico in Real sta vnovič uprizorila tekmo visokega ritma in trde bitke za vsako žogo, navkljub poznemu izenačenju Atletica pa je največ zaslug po tekmi prejel vratar Reala Keylor Navas, ki je z dvema sijajnima reakcijama poskrbel za to, da se Real domov ni vrnil povsem praznih rok.

Srečanje se je začelo sanjsko za goste, ki so povedli že v deveti minuti, ko je z glavo neubranljivo zadel Karim Benzema in se veselil že svojega šestega zadetka na zadnjih sedmih tekmah. Atletico se je skorajda vrnil slabih petnajst minut kasneje, ko je po grobem štartu Sergia Ramosa sodnik Undiano Mallenco pokazal na belo točko, na kateri si je žogo nastavil prvi Atleticov zvezdnik Antoine Griezmann. Francoz je meril v levi kot, a je Keylor Navas sprevidel njegovo namero in strel mojstrsko ubranil.

V drugem polčasu je Real dolgo nadzoroval tekmo in uspešno branil prednost, v zadnjih minutah pa je Atletico vendarle prebil ledino in se zasluženo dokopal do točke. V 85. minuti je Argentinec Luciano Vietto po lepi akciji Griezmanna in Jacksona Martineza izenačil ter se veselil svojega prvega zadetka v majici Atletica. V sodnikovem podaljšku je imel Atletico izjemno priložnost za zmago, a je Navas s spektakularno obrambo preprečil zadetek Martinezu.