6.11.2018, ob 21:00 | Štadion: Estadio Wanda Metropolitano | Gledalcev: 61.023 | Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
Atletico Madrid 2:0 Borussia Dortmund
Saul 33' 1 : 0
Antoine Griezmann 80' 2 : 0
Rezultati 4. kroga

Sladko maščevanje Atletica

Uredništvo 6. november 2018 5 Komentiraj
V Madridu ni bilo ravno 4:0, a je bila na povratni tekmi premoč Atletica nad Dortmundom vsaj tako velika kot je bila na prvi tekmi v korist Borussie. Nemočni in vkleščeni Dortmund brez strela v okvir vrat Jana Oblaka.

Dva obračuna istih nasprotnikov, dve povsem drugačni zgodbi. Kakor je bil v Dortmundu Atletico povsem atipično raztresen in ranljiv v obrambi, je Dortmund nocoj v Madridu odpovedal s svojo kombinatoriko, hitrostjo in lahkotnostjo, saj v vrata Jana Oblaka  ni uspel usmeriti niti enega strela.

Atletico je zagospodaril tako rekoč od prvega sodniškega žvižga, ko je počasi stopnjeval napade in v napadalnih akcijah kazal veliko več potentnosti kot vodilna ekipa nemške Bundeslige. Ganec Thomas Partey je z razdalje oplazil prečko, zadetek pa je padel v 33. minuti, ko sta Luis Filipe in Saul izigrala obrambo Dortmunda, na koncu pa je ob pomoči Manuela Akanjija Saul Atletico več kot zasluženo popeljal v vodstvo.

V drugem polčasu je Atletico pričakovano zaigral nekoliko bolj previdno, a bil še vedno precej nevarnejši od povsem bledega in neprepoznavnega Dortmunda. Angel Correa je imel po hitrem protinapadu veliko priložnost za drugi zadetek na tekmi, le-tega pa je nato deset minut pred koncem tekme dosegel Antoine Griezmann, ki je izkoristil podajo Parteyja in s prefinjenim zaključkom postavil končni izid tekme.