Uredništvo    8. december 2015
Liga prvakov, skupina C, 6. krog

Oblak slavil med žvižgi

Atletico se je v Lizboni odkupil Benfici za poraz v Madridu in z zmago z 2:1 osvojil prvo mesto v skupini C. Jana Oblaka, ki nocoj ni imel veliko dela, so nekdanji navijači pričakali z žvižgi in neodobravanjem.
13.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Estadio da Luz, Gledalcev: , Sodnik: Ovidiu Hategan (ROM)
Benfica: Julio Cesar, Jardel, Lisandro Lopez, Gonçalo Guedes (od 46. Kostas Mitroglou), Renato Sanches, Eliseu, Ljubomir Fejsa, Nicolas Gaitan (od 76. Mehdi Carcela-González), Andre Almeida, Pizzi, Jonas (od 61. Raul Jimenez).
Trener: Rui Vitoria
Atletico Madrid: Jan Oblak, Luis Filipe, Stefan Savić, Diego Godin, Yannick Ferreira-Carrasco (od 73. Oliver Torres), Saul Niguez, Koke, Gabi, Juanfran, Luciano Vietto (od 63. Fernando Torres), Antoine Griezmann (od 92. Jose Gimenez).
Trener: Diego Pablo Simeone
Španija bo v osmini finala Lige prvakov nastopila s kar tremi nosilci. Po Barceloni in Realu iz Madrida je v svoji skupini namreč slavil še Atletico iz Madrida, ki se je v Lizboni Benfici odkupil za presenetljiv poraz v Španiji in osvojil prvo mesto s 13 točkami.

Na Luzu je Atletico potrdil dobro formo, ki jo kaže vse od omenjenega poraza proti Benfici. Odtlej je na 13 tekmah zabeležil kar deset zmag in tri remije, tudi nocoj pa je imel na Portugalskem vse vajeti igre čvrsto v svojih rokah. Domači navijači so Janu Oblaku namenili precej negostoljubno dobrodošlico, saj je bil ob slehernem dotiku z žogo – teh je bilo ob bolj medli igri Benfice v napadu sicer bolj malo – nagrajen z žvižgi, saj navijačem Benfice ni bil všeč način, na katerega naj bi izsilil svoj prestop v Atletico.

Po taktičnem začetku je Atletico počasi v svojih akcijah postajal vse bolj konkreten. Najprej je domači vratar Julio Cesar ubranil nevarna strela Saula in Gabija z razdalje, klonil pa je v 33. minuti, ko je Atletico preko Antoina Griezmanna, Luciana Vietta in Saula izpeljal izjemno akcijo in dosegel prvi zadetek na tekmi.

Benfica je bila v drugem polčasu nekoliko bolj nevarna, prvo priložnost za izenačenje pa si je priigrala že v prvem napadu nadaljevanja, ko je za las okvir vrat zgrešil rezervist Kostas Mitroglou. Atletico si je odločilno prednost priigral v 55. minuti, ko je po podaji Yannicka Ferreire- Carrasca iznajdljivo zadel Vietto in Atletico popeljal v vodstvo z 2:0. Benfica se je vrnila v 75. minuti, ko je Mitroglou lepo izigral Diega Godina in z natančnim strelom v desni spodnji kot končal Oblakovo serijo nepremagljivosti med vratnicama, v zadnjih minutah pa je imela Benfica še eno lepo priložnost za izenačenje, a je strel Mehičana Raula Jimeneza, še lani člana Atletica, za nekaj centimetrov zgrešil okvir vrat.