15.3.2017, ob 20:45 | Štadion: Vicente Calderon | Gledalcev: 49.133 | Sodnik: Sergej Karašev (RUS)
Atletico Madrid 0:0 Bayer Leverkusen
Rezultati 1. kroga

Oblak junak "ničle" na Calderonu

Uredništvo 15. marec 2017 15 Komentiraj
Bayer je več kot dostojanstveno izpadel iz Lige prvakov, na odlični tekmi v Madridu, na kateri so manjkali le zadetki, pa je še posebej blestel nenadkriljivi Jan Oblak, ki je navduševal z neverjetnimi obrambami.
Po visoki zmagi Atletica v Nemčiji je bila povratna tekma bolj ali manj formalnost, saj Bayer v letošnji sezoni zagotovo ni ekipa, ki bi bila zmožna izpeljati tako neverjeten preobrat kot bi ga potrebovala nocoj v Madridu. Na povratni tekmi oba trenerja nista mogla računati na številne pomembne igralce, saj je Diego Simeone sestavil enajsterico brez GabijaLuisa Filipeja in Kevina Gameira, Tayfun Korkut pa je v Španijo pripotoval brez Omerja Topraka, Benjamina Henrichsa, Jonathana Taha, Larsa Benderja, Hakana Calhanogluja, Kaija Havertza in Stefana Kiesslinga.

Gostje so v uvodu tekme nakazali, da v Madrid navkljub slabemu izhodišču ne prihajajo z belo zastavo, saj je že v četrti minuti po podaji Kevina Kampla njegov soimenjak Volland za las meril mimo vrat Jana Oblaka. Atletico je vrnil dobrih deset minut kasneje, ko se je velika priložnost ponudila Angelu Correi, nato pa je sledilo nekoliko bolj umirjeno nadaljevanje, v katerem si Bayer preko Javierja Hernandeza pripravil še eno obetavno priložnost za zadetek. Zadnjih deset minut prvega polčasa je bilo v znamenju Atletica ter Bayerjevega vratarja Bernda Lena. Ta je v 35. minuti s fantastično reakcijo preprečil zanesljiv zadetek Correi, le nekaj minut kasneje pa je s konicami prstov v kot izbil še izjemno natančen strel Kokeja z razdalje.

Drugi polčas je postregel z zelo zanimivo predstavo, v kateri so manjkali le zadetki. Prvi je skorajda padel že po osmih sekundah nadaljevanja, ko se je po veliki napaki Bayerjeve obrambe Antoine Griezmann znašel povsem sam, a je tudi njega nepazljivost gostujoče obrambe preveč presenetila. V 55. minuti je že tretjo veliko priložnost za zadetek zapravil Correa, ki je mojstrsko preigral dva nogometaša Bayerja, a nato meril mimo vrat. V 67. minuti je sledil trenutek tekme, za katerega je poskrbel Jan Oblak. Po napaki obrambe Atletica je Bayer švignil v hiter protinapad, v katerem si je v isti akciji priigral kar štiri priložnosti za gol. Tri je z neverjetnimi reakcijami zaustavil Oblak, pri zadnji pa je Javier Hernandez žogo poslal mimo vrat. V nadaljevanju tekme je bil Bayer še naprej zelo nevaren, a je v vratih Atletica naletel na sijajnega Oblaka, ki se je izkazal tudi ob strelih Karima Bellarabija in reprezentančnega soigralca Kevina Kampla, ki ga je skoraj presenetil s strelom iz več kot dvajsetih metrov.