Uredništvo    7. december 2017
Jan Oblak sodi med najboljših 30 nogometašev sveta

Jan Oblak na 26. mestu izbora za Zlato žogo

France Football razkriva vrstni red finalistov izbora za Zlato žogo. Med tridesetimi najboljšimi nogometaši na svetu je tudi naš Jan Oblak, ki se je uvrstil na končno 26. mesto.
Bale: Brez Ronalda je bolj spr...
Danes zvečer bo znano, kdo bo osvojil Zlato žogo za leto 2017, zagotovo pa bo to eden od obeh najboljših nogometašev na svetu zadnje desetletje - Cristiano Ronaldo ali Lionel Messi

France Football pa do razglasitve zmagovalca razkriva vrstni red finalistov, med katerimi imamo svojega predstavnika tudi Slovenci. Med tridesetimi najboljšimi nogometaši na svetu je namreč slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, ki odlično brani za Atletico Madrid. Oblak, ki je v posebnem izboru omenjene revije za najboljšega vratarja sveta zasedel peto mesto, je v izboru za Zlato žogo zasedel končno 26. mesto! Prehitel je Matsa Hummelsa, Edina Džeka, Driesa Mertensa in Philippeja Coutinha.