27.9.2017, ob 20:45 | Štadion: Estadio Wanda Metropolitano | Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)

Uredništvo 27. september 2017 5 Komentiraj
Chelsea je bil na derbiju v Madridu boljši in nevarnejši tekmec od Atletica, zmago pa si je priboril dobesedno v zadnji sekundi na tekmi, ko je zadnji udarec Michyja Batshuayija končal za hrbtom Jana Oblaka.
Atletico iz Madrida je nocoj odigral prvo evropsko tekmo na svojem novem čudovitem stadionu Wanda Metropolitano, ob svečani priložnosti pa je bil nasprotnik več kot primeren, saj je aktualnim evropskim viceprvakom v goste prišel angleški prvak Chelsea.

Chelsea je srečanje začel zelo samozavestno in odločno ter bil v prvi polovici prvega dela veliko boljši nasprotnik. Londončani so pretili preko Alvara Morate in Edena Hazarda, ki sta večkrat uspela zaključiti svoje akcije. Morata je tako v eni izmed akcij Jana Oblaka prisil v refleksno obrambo po strelu z glavo, najbližje veselju pa je bil razpoloženi Hazard, ki je z več kot 20 metrov močno sprožil, žoga pa je malce spremenila smer od Saula Nigueza in končala v vratnici. Atletico je velik del prvega polčasa odigral zelo rezervirano, v zadnjih petih minutah pa ni manjkalo veliko, da bi na odmor odšel s kar dvema zadetkoma prednosti. Chelsea je v 40. minuti povsem nepričakovano sam brcnil v koleno, ko je po kotu David Luiz storil nepotreben prekršek nad Lucasom Hernandezom in zakrivil enajstmetrovko. Zanesljiv izvajalec je bil Antoine Griezmann, ki je s strelom po sredini premagal svojega nekdanjega soigralca Thibauta Courtoisa, v podaljšku prvega polčasa pa je bil Atletico zelo blizu še drugemu zadetku, ko je po odbiti žogi Courtoisa Saul žogo le za nekaj centimetrov poslal mimo leve vratnice.

V drugem polčasu je Atletico vzpostavil navidezno ravnotežje, saj je lažje in bolj kontrolirano organiziral svoje napade, kljub temu pa z izjemo nenevarnih poskusov z razdalje ni uspel resneje ogroziti vrat Oblakovega predhodnika Courtoisa. Chelsea je svojo tekmovalno naravo in značaj potrdil v 59. minuti, ko je izkoristil trenutek nezbranosti Atleticove obrambe in izenačil. Predložek je z leve strani v kazenski prostor poslal Eden Hazard, z glavo pa je zaključil najbolj nepriljubljen igralec na stadionu, nekdanji madridista Alvaro Morata. Le nekaj minut kasneje je imel Chelsea sijajno priložnost za vodstvo, ko je v gneči Hazard mojstrsko našel Cesca Fabregasa, slednji pa je slabo reagiral in žogo poslal mimo vrat. V nadaljevanju je bil znova Morata tisti, ki je najbolj grenil življenje obrambi Atletica, njegov hiter prodor po protinapadu pa znova ni za veliko zgrešil cilja.

Ko so igralci že počasi pogledovali proti slačilnicam in so se bolj ali manj vsi na stadionu sprijaznili z delitvijo točk, je sledil popoln šok za domače moštvo. Chelsea je v  zadnjih sekundah izvajal prekinitev, po kateri je na desni strani kazenskega prostora Marcos Alonso uspel žogo poslati pred gol, tam pa se je na pravem mestu znašel rezervist Michy Batshuayi, ki je poskrbel, da bo spomin na prvo evropsko tekmo na Wanda Metropolitani zelo boleč in neprijeten.