11.1.2014, ob 20:00 | Štadion: Vicente Calderon v Madridu | Gledalcev: 54.800 | Sodnik: Mateu Lahoz
Atletico Madrid 0:0 Barcelona
Rezultati 19. kroga

La Liga

Boj za naslov povsem odprt

Uredništvo 11. januar 2014 2 Komentiraj
Atletico je s svojim agresivnim in borbenim pristopom resno pretil Barceloni, ki pa je z vročega gostovanja iz Madrida le odnesla dragoceno točko. Messi poživil igro Kataloncev v drugem polčasu.
Atletico in Barcelona sta na obračunu, ki je imel vse elemente bolj slavnega "El Clasica", razkrila karte in pokazala, da je trenutno razmerje moči med najboljšima španskima ekipama dosedanjega poteka sezone povsem uravnovešeno. Zanimiv obračun v Madridu je imel marsikaj, le zadetkov ne. Obe ekipi sta imeli svoje obdobja premoči in svoje priložnosti, za odtenek bolj pa je bil morda nevarnejši celo Atletico, ki ga pred pričetkom letošnje sezone navkljub izjemnim uspehom v zadnjih letih skoraj nihče ni videl kot resnega izzivalca za naslov španskega prvaka.

Barcelona je srečanje začela brez svojih najnevarnejših igralcev Lionela Messija in Neymarja, ki sta zaradi okrevanja po poškodbah začela na rezervni klopi. Atletico je srečanje začel v svojem slogu in z agresivnim presingom in hitrimi prehodi v napad Kataloncem takoj dal vedeti, da jih čaka peklenski večer. Prvi je zapretil pretkani Turek Arda Turan, ki je mojstrsko prodrl po desni strani, a meril mimo vrat. Nekaj minut kasneje je z razdalje poizkusil Diego Costa, nato pa se je Barcelona le uspela otresti uvodnega pritiska in vzpostaviti svoj značilen ritem igre. Pedro, Alexis Sanchez in Cesc Fabregas niso bili ravno najbolj učinkoviti v prebijanju čvrste obrambne vrste Atletica, nič kaj posebej pa ni bil za igro razpoložen tudi Andres Iniesta, ki je utonil v "mravljišču" Atleticovih igralcev na sredini igrišča. Barcelona z izjemo nenevarnih poskusov Pedra in Gerarda Piqueja v prvem polčasu ni pokazala veliko.

Diego Costa Jordi Alba Atletico Madrid Barcelona

Po premoru je Iniesto zamenjal igralec, o katerem so v dneh pred tekmo govorili vsi. Lionel Messi je v 45 minutah igre v Madridu pokazal, da je v formi, saj je njegov vstop na igrišče precej poživil igro Kataloncev. Barcelona je nekoliko bolj prevzela pobudo na sredini, na kar se je Atletico odzval z nevarnimi protinapadi, ki bi po strelih Diega Coste in Arde Turana lahko končali tudi v mreži Victorja Valdesa. V zadnjih desetih minutah sta si oba tekmeca priigrala vsak po eno lepo priložnost za zmago – najprej je v 83. minuti Turan slabo meril iz ugodnega položaja za strel, nekaj minut kasneje pa je Messi vkorakal v kazenski prostor Atletica, a je njegov močan strel po tleh Thibaut Courtois uspel ubraniti.

Remi na Calderonu je najbolj razveselil pristaše Reala iz Madrida, ki bo v primeru jutrišnje zmage proti Espanyolu zaostanek za vodilnima lahko zmanjšal na povsem dosegljive tri točke. Liga se bo morda usodno prelomila na naslednjih odločilnih medsebojnih obračunih "svete trojice" – prvi sledi 2. marca, ko bo Atletico gostil Real, drugi pa 20 dni kasneje, ko bo Santiago Bernabeu gostil še zadnji prvenstveni El Clasico.