6.11.2013, ob 20:45 | Štadion: Vicente Calderon | Gledalcev: 29.841 | Sodnik: Istvan Vad (MAD)

Uredništvo 6. november 2013 2 Komentiraj
Atletico iz Madrida je s pol moči še enkrat več napolnil mrežo dunajske Austrie ter si že po štirih tekmah zagotovil mesto v osmini finala tekmovanja. Španski velikan stoodstoten.
Atletico je ob evropskemu prvaku Bayernu edini, ki je na prvih štirih tekmah skupinskega dela tekmovanja osvojil maksimalno število točk. Varovanci Diega Pabla Simeoneja so se proti nemočni Austrii še drugič zapovrstjo sprehodili do zmage, s katero so si pred obračunoma proti Zenitu in Portu že zagotovili mesto med najboljših 16 ekip v Evropi.

Mreža Heinza Lindnerja se je prvič zatresla v enajsti minuti srečanja, ko se je po predložku s kota v gneči najbolje znašel brazilski branilec Joao Miranda. Potop Austrie se je nadaljeval v 25. minuti, ko je po predložku Diega Coste z desne strani najvišje skočil Raul Garcia in z glavo dosegel drugi zadetek na tekmi, vseh upov Avstrijcev pa je bilo konec tik pred koncem prvega dela igre, ko je po slabi reakciji Lindnerja zadel še Luis Filipe in Atletico popeljal v vodstvo s tremi zadetki prednosti.

V drugem polčasu je Atletico igral, kolikor je bilo potrebno, a kljub temu mreža gostujočega vratarja ni mirovala. Lindner je v 75. minuti ubranil enajstmetrovko največjemu domačemu zvezdniku Diego Costu, novopečeni španski reprezentant pa mu je vrnil milo za drago sedem minut kasneje, ko je odlično predstavo okronal še s četrtim zadetkom, ki je dokončno zapečatil usodo avstrijskih prvakov.