18.9.2019, ob 21:00 | Štadion: Wanda Metropolitano | Gledalcev: 66.283 | Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)

Uredništvo 18. september 2019 6 Komentiraj
Atletico Madrid je izničil prednost Juventusa z 0:2. (foto: Getty Images)
Wanda Metropolitano je videla napet, nepredvidljiv in kakovosten obračun, v katerem je Juventus že vodil z 2:0, a se moral na koncu zadovoljiti s točko. Ronalda milimetri delili od 'winnerja' v zadnjih sekundah tekme.
Repriza obračuna osmine finala lige prvakov iz minule sezone je prinesla vse, kar so pričakovali navijači – vrhunski nogomet, dramo in veliko zadetkov. V prvem polčasu je imel rahlo terensko premoč Atletico, ki si je preko Joaa Felixa in Joseja Gimeneza priigral dve lepi priložnosti za zadetek, a je v prvem primeru dobro reagiral Juventusov vratar Wojciech Szczesny, v drugo pa je Gimenez z glavo meril čez gol.

Nadaljevanje je prineslo bolj odprt in tudi veliko bolj konkreten nogomet. Že v tretji minuti je Juventus izpeljal odličen protinapad, ki ga je s svojo prepoznavno dolgo žogo začel Leonardo Bonucci, po podaji Gonzala Higuaina pa je Atleticova obramba pozabila na Juana Cuadrada, ki se je mojstrsko otresel svojega branilca ter z natančnim in prefinjenim strelom premagal nemočnega Jana Oblaka. V 65. minuti je Juventus vodil že z 2:0, ko je z leve strani predložek pred gol poslal Alex Sandro, ob prenizkem Stefanu Saviću pa se je na pravem mestu znašel Blaise Matuidi. Nedolgo zate je imel Juventus gostitelje že na pladnju, a je Oblak odlično obranil strel neoviranega Higuaina, po odbiti žogi in strelu Matuidija pa je Oblakovo delo opravil še Kieran Trippier.

Atletico navkljub težkemu položaju ni obupal, nagrada pa je sledila v 70. minuti, ko je z glavo zadel Savić in Atletico vrnil v igro. Zadetek je dal novo dozo energije domačim nogometašem, ki so preko Kokeja in Vitola zapravili dve lepi priložnosti za izenačenje, tik pred koncem tekme pa je po podaji iz kota z glavo zadel novinec v Atleticovem moštvu Hector Herrera. V četrti minuti sodnikovega dodatka bi se Juventus vseeno lahko veselil zmage, a je po izjemni samostojni akciji Cristiana Ronalda žoga le za las zletela mimo daljše vratnice Jana Oblaka.