15.3.2016, ob 20:45 | Štadion: Vicente Calderon | Gledalcev: 50.135 | Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)
Atletico Madrid 0:0 PSV Eindhoven
Rezultati 1. kroga

Atletico skozi šivankino uho!

Uredništvo 15. marec 2016 7 Komentiraj
Atletico iz Madrida se je nocoj močno poigral z živci svojih navijačev. Neustrašni PSV je padel šele po izvajanju enajstmetrovk in sicer v osmi seriji, ko je za izbruh veselja na Calderonu poskrbel branilec Juanfran.
Na Vicente Calderonu se je nocoj ponovila drame iz lanske sezone, ko je Atletico v osmini finala proti Bayerju iz Leverkusna napredoval šele po izvajanju enajstmetrovk.

V kar 210 minutah igre nobena od ekip ni našla poti v mrežo, prava drama pa se je nato odvijala pri izvajanju enajstmetrovk, ko je zmagovalca določil šele šestnajsti strel!

Atletico je v povratni dvoboj proti PSV vstopil kot veliki favorit, a te vloge ni najbolje odigral. Colchoneros gostom iz Nizozemske niso uspeli vsiliti svojega sloga igre, šepalo pa je predvsem v zadnji tretjini igrišča, saj Atletico nocoj ni imel nobenega dovolj razpoloženega napadalca, ki bi uspel resneje zamajati čvrsto obrambno vrsto PSV. Nizozemski prvaki so blesteli v obrambi, nevarni pa so bili tudi v napadu, pri čemer se jim bo najbrž še dolgo kolcalo pa akciji sredi drugega dela igre, ko je Jan Oblak s konicami prstov strel Jurgena Locadie izbil v vratnico. To je bila daleč najlepša priložnost katere koli od obeh ekip v vseh 210 minutah igre v Eindhovnu in v Madridu.

V prvem polčasu smo gledali taktičen, počasen in zaprt nogomet, v katerem je PSV že nakazal, da se Atleticu nocoj obeta vse prej kot rutinski večer. Prva velika priložnost je scier pripadla gostiteljem in sicer v 15. minuti, ko je po podaji Kokeja Antoine Griezmann neoviran meril v vratarja PSV Jeroena Zoeta. Do izteka polčasa je Atletico sestavil še dve nekoliko nevarnejši akciji, a Griezmann in Yannick Ferreira-Carrasco nista bila dovolj natančna.

V nadaljevanju je sledila največja priložnost na tekmi. V 58. minuti je z leve strani v daljši kot meril Locadia, ki bi bil tudi uspešen, če ne bi Oblak s skrajnimi močmi spremenil let žogi, ki se je nato od vratnice odbila v polje. Tam se je na prvem mestu znašel Luuk de Jong, ki se z glavo ni najbolje znašel, saj je obramba Atletica strel uspela blokirati. Zadnja večja priložnost je v 83. minuti pripadla Fernandu Torresu, ki je po odbiti žogi po strelu Luisa Filipeja meril čez gol.

V podaljških sta obema vidno pričele pešati moči, še najbližje pa je bil v 110. minuti branilec PSV Brenet, ki je meril mimo vrat. Sledile so enajstmetrovke, ki so prinesle pravo dramo. PSV je sedemkrat povedel, Atletico sedemkrat izenačil, odločila pa je osma serija, v kateri je Luciano Narsingh žogo poslal v prečko, njegovo napako pa je kaznoval Juanfran, ki je poskrbel, da bo Atletico že tretjo evropsko sezono zapovrstjo zaigral v četrtfinalu.