Uredništvo    9. april 2014
Liga prvakov, četrtfinale

Atletico piše zgodovino

Atletico iz Madrida je s fantastično predstavo na najbolj vročem stadionu Lige prvakov zasluženo premagal Barcelono in se prvič v svoji zgodovini uvrstil v polfinale Lige prvakov.
Gigijev dres na posebno mesto
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: 53592, Sodnik: Howard Webb (ANG)
1 : 0

91'
Koke

Atletico Madrid: Thibaut Courtois, Joao Miranda, Luis Filipe, Diego Godin, Raul Garcia, Koke, Tiago, Gabi, Juanfran, Adrian (od 52. Diego), David Villa (od 79. Cristian Rodriguez).
Trener: Diego Pablo Simeone
Barcelona: Jose Manuel Pinto, Dani Alves, Marc Bartra, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 72. Pedro), Xavi, Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 61. Alexis Sanchez), Jordi Alba, Lionel Messi, Neymar.
Trener: Ernesto Valverde
Lani je Evropo očarala Borussia iz Dortmunda, letos je čas za Los ColchonerosAtletico Madrid! Madridski klub spreminja svojo zgodovino, ki je tlakovana na bolečih porazih ter spominih na to, kako je za nekaj veličastnega vselej nekaj zmanjkalo. Letošnji Atletico je ekipa zmagovalcev in če kdaj, je bilo to kristalno jasno nocoj ob fantastični kulisi stadiona Vicente Calderon, v kateri je Atletico taktično povsem nadigral Barcelono, slavil z 1:0 in ob tem kar trikrat (!) zatresel okvir vrat.

Tekma se je za Atletico začela sanjsko. Že v peti minuti je po desni strani prodrl Adrian, nocojšnja zamenjava za poškodovanega Diega Costo, in zadel prečko, žoga pa se je nato odbila do španskega reprezentanta Kokeja, ki jo je z natančnim volejem poslal za hrbet nemočnega Joseja Manuela Pinta. Atletico je nadaljeval z neverjetno igro in zanetil pravi kaos v obrambi Barcelone, ki je vnovič popustila v 11. minuti, ko je David Villa zadel vratnico. Dve minuti kasneje velika priložnost za Barcelono, a je strel Lionela Messija končal za las mimo vrat. V 20. minuti se je 55 tisoč gledalcev na Calderonu znova prijelo za glavo. Atletico je še enkrat izigral obrambo Barcelone, v priložnosti se je znašel Villa, ki je z volejem znova zadel prečko! Barcelona je vrnila z akcijo Neymarja in Messija, ki ni uspel dobro sprejeti žoge, do izteka polčasa pa se je igra vendarle malce umirila, kar je bila voda na mlin Atleticu, ki je vse bolj uresničeval svoj načrt pred pričetkom tekme.

Atletico Madrid Barcelona Adrian Lopez Neymar

Kmalu po začetku drugega dela je bila Barcelona blizu izenačenju. Xavi je zaposlil Neymarja, Brazilec pa je nekoliko predolgo okleval s strelom in sijajna priložnost za izenačenje je splavala po vodi. Po minutah prevlade Barcelone, ki je bila resnici na ljubo malo konkretna, je Atletico vnovič udaril v 70. minuti, ko je Pinto ubranil strel rezervista Diega. Sedem minut kasneje je imela Barcelona na glavi sijajno priložnost za izenačenje, a je strel Neymarja z glavo za las zgrešil okvir vrat. Do izteka tekme je bil navkljub pobudi Barcelone še naprej nevarnejši Atletico, ki si je zadnjo priložnost za drugi zadetek pripravil preko Urugvajca Cristiana Rodrigueza, a je njegov strel Pinto uspel ubraniti.

Dominanca in odločnost Atletica je bila še posebej evidentna v zaključku tekme, v katerem nogometaši Barcelone nikakor niso našli poti ob čvrsti obrambni formaciji gostiteljev, ki so z izjemnim presingom Kataloncem povsem onemogočili razviti igro.

Prvič v zgodovini Lige prvakov bosta v polfinalu zaigrala dva kluba iz trenutne nogometne prestolnice sveta, drugi madridski klub pa v preostalem četveroboju nikakor ni avtsajder. Pravzaprav smo nocoj videli Atletico, ki lahko stopi tudi na evropski nogometni Olimp.