Uredništvo    2. februar 2017
Petr Čech jasno in glasno po porazu Arsenala

To je bil ogromen spodrsljaj

Med najbolj kritičnimi po porazu Arsenala na ligaški tekmi z Watfordom (1:2) je bil izkušeni vratar Petr Čech, ki ni skrival razočaranja nad predstavo soigralcev v prvem polčasu.
Özil prej v United kot v Barco
 Če kdo, potem Petr Čech ve, kako je igrati v šampionskih ekipah. Dolgoletni vratar Chelseaja je po selitvi k Arsenalu na drugi strani Londona našel vse kaj drugega in je z ekipo Arsena Wengerja kljub visokoletečim napovedim tudi letos daleč od boja za vrh Premier League. Morda že odločilni žebelj v krsto "topničarjev" je med tednom zabil mestni tekmec Watford, ki je Arsenal šokiral na njegovem stadionu Emirates in že po 13 minutah vodil z 2:0.

Kritizirani Wenger, ki je moral tekmo tako kot prihajajoči derbi s Chelseajem kazensko spremljati s tribun, je oceni, da njegovi varovanci psihično niso bili pripravljeni na tekmo z rumenimi, tudi Čech pa dan po obračunu ni skoparil s kritikami.

"Zelo slabo smo začeli. Bili smo v podrejenem položaju v prvem polčasu. Toliko slabih podaj smo izpeljali, izgubili smo vsak dvoboj, preprosto bili smo slabši," je Čecha citirala uradna spletna stran kluba.

"Vedno pravim, da na tej ravni ne moreš igrati 80 ali 85 minut. 90 minut moraš odigrati s polno zbranostjo in vsi morajo biti na vrhuncu svojih sposobnosti. "V prvem polčasu je bilo vse to preveč za nas in zelo težko je reči zakaj, ker smo bili pripravljeni, imeli smo dve zaporedni zmagi, pomembni zmagi, imeli smo voljni moment po tekmi z Burnleyjem in jasno po tekmi s Southamptonom, ki je minila povsem v znamenju nas, razpletla se je točno tako, kot smo si želeli ..."

Zdaj sledi derbi s Čechovim nekdanjim klubom Chelseajem. Tekme z modrimi so seveda za "topničarje" vedno posebna zgodba, na Stamford Bridge pa poleg z zgodovinsko neuspešnostjo zdaj prihajajo še z bolečo zaušnico. Bolela je še toliko bolj, ker so zahodnjaki remizirali na derbiju z Liverpoolom (1:1), Arsenal pa je ob zdrsu Tottenhama v Sunderlandu (0:0) namesto približanja vodilnim še dodatno zaostal.

"To je bil ogromen spodrsljaj, ker smo si to tekmo želeli dobiti in želeli smo se postaviti v boljši položaj pred tem koncem tedna," je še priznal Čech, ki bi lahko skupaj s soigralci teden zaključil s kar 12 točkami zaostanka za starimi znanci, ki korakajo novemu naslovu naproti.