Uredništvo    25. februar 2015
Liga prvakov, osmina finala

Šok na Emiratesu

Arsenal je v nasprotju z vsemi pričakovanji na pragu izpada iz Lige prvakov! Francoski Monaco je v Londonu slavil s 3:1 in četo Arsena Wengerja postavil v malodane izgubljeni položaj.
13.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Emirates Stadium, Gledalcev: , Sodnik: Deniz Aytekin (NEM)
1 : 3
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Kieran Gibbs, Bellerin, Francis Coquelin (od 68. Alex Oxlade-Chamberlain), Santiago Cazorla (od 81. Tomas Rosicky), Mesut Özil, Olivier Giroud (od 60. Theo Walcott), Alexis Sanchez, Danny Welbeck.
Trener: Arsene Wenger
Monaco: Danijel Subašić, Fabinho, Wallace, Almamy Toure, Aymen Abdennour, Elderson, Joao Moutinho, Nabil Dirar (od 82. Layvin Kurzawa), Geoffrey Kondogbia, Anthony Martial (od 84. Bernardo Silva), Dimitar Berbatov (od 75. Yannick Ferreira-Carrasco).
Trener: Leonardo Jardim
Nenavadno, toda zgodilo se je. Arsenal je bil proti Monacu nocoj izrazit favorit, a svoje vloge ni znal, niti uspel upravičiti. Oslabljeni "Francozi" so v London prišli le po ugoden rezultat, a že prve minute na Emiratesu so dale slutiti, da bi lahko izvlekli še kaj več. Morda celo zmago.

Uvodne minute so bile za goste sicer zelo težke, takoj na začetku se je Welbeck znašel v čudoviti priložnosti, za njim pa sta bila pred golom Subašića nenatančna še dvakrat Giroud in enkrat Sanchez. Domačini so bili, na žalost pristašev na tribunah stadiona Emirates, za medlo igro in zapravljene priložnosti kaznovani v 38. minuti. Monaco je povedel iz svojega drugega poizkusa na tekmi. Kondogbia je potegnil in se opogumil za silovit udarec proti golu z razdalje kakšnih 25 metrov. Žoga je, na začudenje domače publike, končala v mreži in Monaco je prešel v vodstvo. Žoga se je odbila od Mertesackerja in tako prevarala domačega čuvaja mreže.

Olivier Giroud je drugi polčas začel tako, kot je končal prvega - z zapravljenimi priložnostmi. Arsenal je bil za svojo nekonkretnost seveda spet kaznovan. Martial je krenil v protinapad, Berbatov pa je zaključil za dvojno vodstvo gostov. V Londonu je začelo dišati po katastrofi in četa Arsena Wengerja se je dolgo trudila popraviti vtis. Z golom Oxlade-Chamberlaina je Londončanom to sicer uspelo, vendar le začasno. Zaostanek za en gol, ob rezultatu 1:2, se je zdel še kar v redu, toda v četrti minuti sodnikovega podaljška so se stvari zapletle. Carrasco je potegnil v protinapad, domačini so bili preveč neodločni, tako da je Monaco tekmo na koncu dobil z rezultatom 3:1 in konkretno zakorakal proti četrtfinalu.