Damjan Tratnik   5. marec 2011
Arsene Wenger naj trener Premier League v mesecu februarju

Prvič po letu 2007

Prvič po decembru leta 2007 je bil za najboljšega trenerja meseca v angleškem državnem prvenstvu izbran Arsene Wenger, trener londonskega velikana Arsenala.
Zdi se, da se konec bliža
V Angliji je že vrsto let navada, da vsak mesec podeljujejo nagrade najboljšim nogometašem in trenerjem, v februarju pa je tiste, ki odločajo, kdo bo nagrajen in kdo bo ostal praznih rok, najbolj prepričal Arsene Wenger. To po svoje ne bi bilo prav nič nenavadnega, če za trenerja Arsenala ne bi bilo tokratno priznanje celo prvo po decembru 2007! Verjeli ali ne, od tedaj dalje se nikoli več ni dokopal do trofeje, ki jo je sicer osvojil še enajstič v svoji karieri.

"Očitno je za menoj nekaj slabih mesecev," se je pošalil 61-letnik, ki je kljub temu, da se kar nekaj časa ni prebil v ospredje, še vedno drugi najuspešnejši trener v Premier League - vsaj kar se tiče mesečnih izborov. Pred njim je le Alex Ferguson, ki je bil najboljši kar 25-krat, na tretjem mestu je z osmimi lovorikami David Moyes iz Evertona. "Moram pa ob tem vsekakor priznati, da je nekoliko nenavadno, da izgubiš finale ligaškega pokala, a kljub temu osvojiš takšno priznanje. Seveda pa smo v Premier League v dobri formi - že nekaj let nismo bili v tako dobrem položaju in seveda želimo z delom zaključiti tako, kot se spodobi," je še pristavil prvi mož Topničarjev.

Dodajmo, da je bil za najboljšega nogometaša meseca februarja izbran Scott Parker, nogometaš West Ham Uniteda, ki se sicer nahaja na predzadnjem mestu lestvice angleškega prvenstva.