Damjan Tratnik   24. november 2015
Arsene Wenger o morebitnem izpadu iz Lige prvakov

Ligo Europa bi jemali resno

Trener Arsenala Arsene Wenger zatrjuje, da bi v primeru predčasnega izpada iz Lige prvakov Arsenal tekmovanje v drugorazredni evropski ligi vzel zelo resno.
21.9.2018 | Evropski pokali
Arsenal pred zadnjima dvema krogoma skupinskega dela Lige prvakov čaka izjemno zahtevna naloga. Napredovanje si lahko zagotovi le v primeru, če bo doma premagal zagrebški Dinamo in v gosteh z dvema zadetkoma razlike grški Olympiacos, pri tem pa se mora nadejati tudi ugodnega razpleta tekme v Munchnu, kjer bi v primeru remija ali zmage Olympiacosa že ta teden lahko ostal brez vseh teoretičnih možnosti za napredovanje.

Pot do osmine finale je torej trnova, trener moštva Arsene Wenger pa zatrjuje, da se v primeru izpada evropska sezona za Arsenal ne bi končala. V primeru bi izpada bi namreč vse sile usmeril v evropsko ligo.

"Evropsko ligo bi jemali zelo resno. Vendar pa še vedno ostajamo v igri. Mislim, da se v Angliji nekoliko pretirava z zgoščenim urnikom, saj že zdaj igramo v sredo in v soboto, kar je enako kot v četrtek in nedeljo. Na Portugalskem in v Španiji je veliko primerov ekip, ki so resno vzele to tekmovanje in obenem dobro igrale v svojih prvenstvih. Benfica in Sevilla sta dobra primera," je povedal Wenger.

Arsenal je v skupinskem Lige prvakov nazadnje izpadel v sezoni 1999/00, v svoji zgodovini pa je bil v evropskih tekmovanjih doslej precej neuspešen, saj je edino lovoriko osvojil v sezoni 1993/94, ko je v finalu pokala pokalnih zmagovalcev premagal italijansko Parmo. Druga lovorika ima še nekoliko daljšo brado, a tudi precej manjšo veljavo, saj se je do naslova dokopal tudi v pokalu velesejemskih mest in sicer v sezoni 1969/70, ko je bil v finalu na dveh tekmah boljši od belgijskega Anderlechta.