Premier League

Kakšna okrepitev: Arsenal je na krilih Gabriela Jesusa prepričljivo premagal Leicester City

Uredništvo 13. avgust 2022 4 Komentiraj
Gabriel Jesus bo prav verjetno veljal za eno najboljših poletnih okrepitev v Angliji. (foto: Getty Images)
Londončani so z nakupom brazilskega napadalca očitno zadeli v polno. Gabriel Jesus je bil že v prvem krogu nove sezone zelo nevaren, danes pa je dosegel tudi dva zadetka.
Arsenal danes ni imel pretiranih težav z Leicester Cityjem, četa trenerja Mikela Artete se je na koncu veselila zmage s 4:2. Blestela sta oba Gabriela, Martinelli se je veselil enega zadetka, Jesus pa dveh golov in dveh asistenc. Nekdanji član Manchester Cityja je že v prvem polčasu poskrbel za vodstvo topničarjev z 2:0. Prvič je zadel v 23. minuti, sijajno se je znašel med številnimi branilci in prišel do strela v težkem položaju.

Deset minut pred premorom je Gabriel Jesus rezultat povišal. Granit Xhaka je podal iz kota, podaljšal je Martinelli, Jesus pa je brez težav zadel.

V nadaljevanju so se gostje veselili zgodnjega zadetka, v 53. minuti je avtogol dosegel francoski branilec William Saliba. Toda le dve minuti kasneje je na 3:1 povišal Granit Xhaka, ki je po lepi podaji Gabriela Jesusa zlahka zadel prazna vrata. Šestnajst minut pred koncem srečanja je rezultat znižal odlični napadalni vezist James Maddison, toda zopet so topničarji takoj odgovorili.

Le minuto kasneje je namreč Martinelli postavil končni rezultat srečanja 4:2, pod asistenco pa se je znova vpisal sijajni Gabriel Jesus.