Uredništvo    17. marec 2015
Liga prvakov, osmina finala

Arsenal za gol prekratek

Arsenal kot Arsenal. Londončani so držali obljubo, odigrali so boljšo tekmo kot doma, toda zmaga z 2:0 ni bila dovolj za napredovanje v četrtfinale. Zaradi treh golov v gosteh je med osem napredoval Monaco.
13.12.2017 | Evropske lige
Štadion: Stade Louis II, Gledalcev: , Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)
0 : 2
Monaco: Danijel Subašić, Fabinho, Wallace, Aymen Abdennour, Layvin Kurzawa, Joao Moutinho, Nabil Dirar (od 86. Elderson), Jeremy Toulalan, Geoffrey Kondogbia, Anthony Martial, Dimitar Berbatov (od 70. Bernardo Silva).
Trener: Leonardo Jardim
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Nacho Monreal (od 83. Kieran Gibbs), Bellerin, Francis Coquelin (od 63. Aaron Ramsey), Santiago Cazorla, Mesut Özil, Olivier Giroud, Alexis Sanchez, Danny Welbeck (od 72. Theo Walcott).
Trener: Arsene Wenger
Kdo danes lovi rezultat in kdo ga brani, je bilo moč videti že od prve minute tekme med Arsenalom in Monacom. Gostje iz Londona so prevladovali od praktično prve minute srečanja, do prve priložnosti pa so prišli v 13. minuti. Po podaji z desne strani je v kazenskem prostoru Monaca najvišje skočil Olivier Giroud, a bil premalo natančen. Nekaj minut za njim se je v obetavni situaciji znašel še Cazorla, a nastreljal domačo obrambo. Monaco si je v nadaljevanju vendarle malce oddahnil, toda v 36. minuti je Arsenal povedel. Giroud je prejel žogo v prostor, na levo stran kazenskega prostora, Šubašić jo je izbil, a le v Girouda, ki je nato zabil za 1:0. Hrvaški vratar Monaca Danijel Šubašić je pred koncem prvega polčasa prejel aplavz s tribun, vpisal je namreč dve zaporedni obrambi in imel največ zaslug za to, da je Arsenal pred odhodom na odmor zadel le enkrat.

Drugi polčas so gostje začeli tako, kot so končali prvega. Obleganje nasprotnikovega gola uvodne minute ni dalo kakšnega pravega rezultata, že v 53. minuti pa prva resnejša priložnost za Angleže. Mesut Özil je streljal s prostega strela, Šubašić pa se je spet izkazal in z izjemno obrambo rešil svoj gol. Monaco je bil danes brez sleherne ambicije v napadu, po uri igre še vedno brez ene same prave priložnosti! Özil je v 65. minuti znova zapretil, tokrat je bil premalo natančen. Neambiciozen pristop se je Monacu maščeval v 79. minuti. Najprej je zaspano domačo obrambo z vratnico šokiral Theo Walcott. Žoga se je nato odbila do Aarona Ramseyja, ki je dobro nameril in Arsenal močno približal četrtfinalu! Topničarji so namreč potrebovali le še en gol. Šubašić je v 83. minuti še enkrat več rešil Monaco - znova je bil nevaren Giroud. Glavni sodnik je tekmo podaljšal za pet minut, Arsenal pa je neusmiljeno lovil odrešilni gol. Časa je Londončanom na koncu zmanjkalo, izkazalo se je, da so četrtfinale zakockali na prvi, domači tekmi.