Ligue 1

Ligue 1: Monaco in Nantes sta si na uvodni tekmi francoskega prvenstva razdelila točke

Uredništvo 7. avgust 2021 0 Komentiraj
Četa Nika Kovača je kiksnila na prvi preizkušnji ligaške sezone. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Favorizirani Monaco je kiksnil že v prvem krogu, Nantes pa si je priboril veliko točko v gosteh.
Začela se je nova sezona francoske Ligue 1, na prvi tekmi prvega kola pa sta se pomerila domači Monaco in Nantes. Tekma se je končala z izidom 1:1, kar je seveda bolj razveselilo navijače Nantesa. Četa Nika Kovaća je bila sicer večino tekme boljši tekmec, svoje premoči pa tokrat niso znali unovčiti za zmago – predvsem je pešala realizacija priložnosti.

Monaco je v 14. minuti povedel z zadetkom Portugalca Gelsona Martinsa in tudi po zgodnjem vodstvu še naprej pritiskal proti vratom Nantesa in si ustvarjal priložnosti, ki pa jih domača ekipa ni uspela izkoristiti. Kazen za zapravljene priložnosti je sledila v 42. minuti srečanja, ko je Castelleto zadel za končnih 1:1.

Tudi v drugem polčasu je bilo razmerje moči na igrišču podobno kot v prvem. Domačini so nizali priložnosti in pridno napadali proti vratom nasprotnikov, toda mreža vratarja Lafonta je v drugem delu tekme ostala nedotaknjena. Hrvaški strateg na klopi Monaca bo gotovo obžaloval številne zapravljene priložnosti svojih varovancev, z samo igro pa bo verjetno vseeno precej zadovoljen.

Monaco bo prve tri točke v sezoni tako lovil v 2. kolu prve francoske lige na gostovanju pri Lorientu, ki bo na sporedu prihodnji petek. Nocoj bosta sicer na delu tudi PSG, ki bo ob 21h gostoval pri Troyesu in Lyon, ki bo ob 17h doma gostil Brest. Aktualni francoski državni prvaki bodo na delu jutri, Lille bo ob 17h gostoval pri Metzu.