Damjan Tratnik   13. december 2015
Na Nizozemskem brez sprememb na vrhu

Zatajili vsi trije favoriti

Ajax, PSV in Feyenoord ta konec tedna v domačem prvenstvu niso premagali svojih nasprotnikov. Luka Zahović je v petek zbral štiri minute igre v majici svojega Heerenveena.
7.10.2017 | Evropske lige
Vsi trije velikani nizozemskega nogometa, Ajax, Feyenoord in PSV iz Eindhovna, so ta teden zapravili priložnost, da izkoristijo spodrsljaje drug drugega. PSV je po veličastni uvrstitvi v osmino finala Lige prvakov v soboto pred svojimi navijači gostil Rodo, aktualne prvake pa je po zaostanku rešil isti mož, ki je bil "kriv" za zmago proti CSKA iz Moskve in napredovanje v izločilni del Lige prvakov Davy Propper. Ajax je danes presenetljivo izgubil v Utrechtu (0:1), zatajil pa je tudi Feyenoord, ki je v gosteh ob zadetku nekdanjega reprezentanta Dirka Kuyta le remiziral z Groningenom (1:1). Na lestvici še naprej vodi Ajax z 38 točkami, Feyenoord zaostaja za dve, PSV pa za tri točke.

V petek je po daljšem času na igrišče stopil tudi mladi slovenski reprezentant Luka Zahović, ki je ob zmagi Heerenveena proti Excelsiorju (2:1) odigral zadnje štiri minute tekme.