Uredništvo    3. oktober 2012
Liga prvakov, 2. krog

Real brez težav v Amsterdamu

Real je svojo nalogo v Amsterdamu opravil. Kraljevi klub je Ajax premagal s 4:1. Prvi strelec obračuna je bil portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je zabil hat-trick.
Liga prvakov: Real s PSG, Barc...
Štadion: Amsterdam Arena, Gledalcev: 49491, Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)
Ajax: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Ricardo van Rhijn, Niklas Moisander, Christian Eriksen, Christian Poulsen (od 69. Fabian Mitchel Sporkslede), Siem de Jong, Daley Blind, Ryan Babel (od 81. Jody Lukoki), Derk Boerrigter, Tobias Sana (od 66. Danny Hoesen).
Trener: Marcel Keizer
Real Madrid: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Marcelo, Sergio Ramos, Pepe, Jose Maria Callejon (od 61. Angel Di Maria), Michael Essien (od 78. Sami Khedira), Kaka (od 75. Mesut Özil), Xabi Alonso, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Nogometaši Reala iz Madrida so v Amsterdam seveda prišli po zmago in takšen je bil tudi njihov pristop od prve minute. Cristiano Ronaldo je zapretil kot prvi, v četrti minuti, a streljal mimo gola. Manjkali so zaključni streli, sicer pa je bilo na terenu vse v korist gostov. V 16. minuti znova priložnost za razpoloženega Ronalda, ki pa ni zadel. Nekaj minut za njim priložnost tudi Kakaja, toda njegov strel so domači nogometaši ubranili. V 36. minuti nova priložnost za Ronalda, tokrat je Portugalec streljal z glavo, toda samo do Vermeerea. Portugalski zvezdnik pa je pred koncem prvega polčasa vendarle uspel zadeti. Večino dela je opravil Karim Benzema, Ronaldo pa je bil tisti, ki je žogo pospravil v mrežo za vodstvo Reala in mirno nadaljevanje tekme v drugem polčasu.

Hitro po povratku obeh ekip iz garderob je bilo že 2:0. Kaka je podal Karim Benzema pa je s škarjicami podvojil vodstvo španskega prvaka. Ajax se je v 56. minuti vrnil v igro, Moisander je zadel z glavo, Casillas je bil nemočen. Toda to je bilo tudi vse kar je domačim nogometašem nocoj uspelo. Cristiano Ronaldo je poteptal vse upe Nizozemcev in z zadetkoma v 79. in 81. minuti poskrbel za visoko zmago Reala.