Uredništvo    1. marec 2015
Ajax je slavil v Eindhovnu

Ajaxu derbi za čast

Ajax je na derbiju nizozemske Eredivisie v gosteh s 3:1 premagal vodilni PSV iz Eindhovna, a razplet obračuna skoraj zagotovo ne bo vplival na razplet bitke za naslov državnega prvaka.
7.10.2017 | Evropske lige
Ta konec tedna sta na Philipsovemu stadionu v Eindhovnu poti prekrižali obe najboljši nizozemski ekipi letošnje sezone, že dalj časa pa je bolj ali manj jasno, da zaradi velikanske prednosti PSV razplet današnjega obračuna ne bo pretirano vplival na bitko za naslov prvaka. Ajax je kljub izgubljeni bitki za naslov uteho dobil z zasluženo zmago na igrišču svojega tekmeca, ki je danes doživel šele tretji prvenstveni poraz v sezoni. V prvem polčasu je štirikratne zaporedne prvaka v vodstvo popeljal največji up nove Ajaxove generacije Ricardo Kishna, nato je v drugem polčasu izenačil prvi strelec PSV Luuk de Jong, v zadnjih sedmih minutah pa sta za zmago poskrbela Danec Lasse Schone in še en up Ajaxa za prihodnost Anwer El Ghazi.

PSV ima na čelu lestvice še naprej velikih enajst točk prednosti in je na dobri poti k prvemu naslovu državnega prvaka po sezoni 2007/08. Ta konec tedna se je sprememba zgodila na tretjem mestu, na katerem je AZ iz Alkmaarja prehitel Feyenoord.