Uredništvo    21. januar 2018
PSV je komaj rešil prednost petih točk

Ajax zmagovalec nizozemske klasike

Ajax je na tradicionalnem derbiju nizozemskega prvenstva z 2:0 premagal Feyenoord, ki je v Amsterdamu povsem v podrejenem položaju. PSV slavil v 93. minuti.
(foto: /)
Na Nizozemskem je bil ta konec tedna v središču znameniti Klasieker, ki na Nizozemskem predstavlja spopad dveh najbolj priljubljenih klubov Ajaxa in Feyenoorda. V Amsterdamu so bili aktualni prvaki povsem v podrejenem položaju (razmerje strelov kar 17:2 v korist Ajaxa – op.a), tekmo pa je Ajax dobil na podoben način kot pred časom proti PSV, ko je v sorazmerno kratko času dosegel tri zadetke. Tokrat je v treh minutah zadel dvakrat in sicer sta za prestižno zmago poskrbela mladi biser Donny van de Beek in najstarejši igralec rosno mladega moštva Klaas-Jan Huntelaar. Feyenoord je srečanje po izključitvi Nicolaija Jorgensena končal z desetimi igralci.

PSV je v gosteh z 2:1 premagal Heracles, do zmage pa se je dokopal skozi šivankino uho, saj je Luuk de Jong zadel v 93. minuti. PSV je s tem ohranil pet točk prednosti pred Ajaxom, Feyenoord pa na petem mestu zaostaja že za velikanskih 17 točk.

Nekdanji mladi slovenski reprezentant Haris Vučkić je že v soboto dosegel svoj prvenec v Eredivisie in Twenteju pomagal do točke v Rodi, Tim Matavž pa je odigral celo tekmo ob remiju Vitesseja in Heerenveena (1:1). Twente na lestvici zaseda skromno petnajsto mesto, Vitesse pa je sedmi.