Ajax prvi zaustavil Feyenoord

Uredništvo 23. oktober 2016 0 Komentiraj
Veliki derbi nizozemskega prvenstva med Feyenoordom in Ajaxom se je končal brez zmagovalca (1:1), s čimer je končana sijajna serija zmag Feyenoorda.
Na Nizozemskem se je ta konec tedna vse vrtelo okoli klasike med Feyenoordom in Ajaxom, ki sta za nameček derbi pričakovala kot prvo in drugo uvrščena ekipa na lestvici. Feyenoord je na prvih devetih tekmah nanizal kar devet zmag, dobro pa je začel tudi derbi, saj si je v prvem polčasu priigral kar nekaj lepih priložnosti za vodilni zadetek. Mreža je kljub temu ostala nedotaknjena, v drugem delu igre pa je povedel Ajax in sicer v 55. minuti, ko je po asistenci Hakima  Ziyecha zadelo 19-letno dansko odkritje sezone pri Ajaxu Kasper Dolberg. Za remi je pet minut pred koncem srečanja poskrbel 36-letni veteran Dirk Kuyt, ki je tako poskrbel, da je Feyenoord ohranil varnih pet točk prednosti pred Ajaxom.

Remi na De Kuijpu je dobro izkoristil PSV iz Eindhovna, ki je že v soboto z zadetkom Berta Ramselaarja z 1:0 premagal Sparto iz Rotterdama in  zdaj za Feyenooordom zaostaja še za sedem točk.

Dejan Trajkovski ob zmagi svojega Twenteja proti Go Ahead Eagles z 2:0 ni igral, drugi slovenski nogometaš v Eredivisie, Martin Milec, pa je ob remiju Rode z ADO Den Haagom sedel na klopi za rezervne igralce.