13.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Amsterdam Arena | Gledalcev: 52.286 | Sodnik: Damir Skomina (SLO)

Uredništvo 13. februar 2019 36 Komentiraj
Ajax je odigral junaški prvi polčas proti Realu iz Madrida in bil velik del srečanja vsaj enakovreden slovitemu španskemu rivalu, kljub temu pa sta na koncu le prevladali kakovost in zrelost kraljevega kluba.
Obračun klubov, ki sta si skupaj Evropo podredila kar 17-krat, ni razočaral. Real Madrid je z zmago potrdil dobro formo, ki ga krasi v zadnjem času, Ajax pa je na drugi strani demantiral kritike, češ da je v zadnjem času izgubil draž iz prvega dela sezone, saj se je sijajno postavil po robu favoriziranim gostom in po trdem boju doživel minimalen poraz.

Prva priložnost na tekmi je pripadla Ajaxu, ko je bil s strelom po tleh za kakšen meter premalo natančen bočni branilec Nordin Mazraoui, Real pa je vrnil preko mladega Brazilca Viniciusa, ki je ogrel dlani Andreja Onane. V nadaljevanju polčasa je Ajax preko Dušana Tadića zatresel vratnico, nato je Hakim Ziyech zgrešil 100-odstotno priložnost, ko povsem neoviran ni uspel premagati Thibauta Courtoisa, vrhunec polčasa pa je bila akcija, v kateri je Argentinec Tagliafico z glavo dosegel gol, ki so ga navijači že bučno proslavili, nakar se je Damir Skomina obrnil na VAR. Po daljšem premlevanju je dosodil, da je v času strela Tadić, ki je bil v prepovedanem položaju, oviral Courtoisa, zato je zadetek razveljavil. To je bil naslednji v vse daljšem nizu zadetkov, v katerih niti uporaba video tehnologije ni razrešila vseh dvomov, zato gre pričakovati, da bodo diskusije o upravičenosti razveljavitve zadetka Tagliafica potekale tudi po koncu tekme.

Drugi polčas se je začel z močnim strelom Benzemaja in novo obrambo Onane, točno po uri igre pa je naposled padel tudi prvi zadetek. Zanj je bil v veliki meri zaslužen Vinicius, ki je po izjemnem prodoru žogo kot na pladnju serviral Benzemaja, ki je tudi s samozavestnim zaključkom potrdil, v kako izvrstni formi igra v zadnjih tednih. Ajax je imel kmalu zatem preko Brazilca Davida Neresa lepo priložnost za izenačenje, to pa je prišlo nekoliko kasneje in sicer v 75. minuti, ko je domiselni akciji Neres podal do Ziyecha, ki je s strelom po tleh zadel za 1:1. To vendarle ni bilo dovolj za aktualne evropske prvake, ki so zmagoviti zadetek dosegli tri minute pred koncem tekme, ko je po predložku Daniela Carvajal zadel rezervist Marco Asensio. Ajax je imel v dodatku preko Kasperja Dolberga priložnost za izenačenje, a je Danec ni izkoristil.