19.2.2014, ob 20:45 | Štadion: San Siro | Gledalcev: 65.890 | Sodnik: Pedro Proenca (POR)
Milan 0:1 Atletico Madrid
0 : 1 83' Diego Costa
Rezultati 1. kroga

Costa utišal San Siro

Uredništvo 19. februar 2014 26 Komentiraj
Atletico iz Madrida je izkoristil svojo edino priložnost in zahvaljujoč Diegu Costi premagal Milan, ki je v prvem delu igre kar dvakrat zatresel okvir vrat. Milan ni izkoristil prevlade v prvem delu igre.
Poln San Siro in vonj Lige prvakov je v prvem polčasu iz Milana izvlekel prav tako, kar so potihoma pričakovali njegovi navijači. Rossoneri so z izjemo raztresenih minut ob začetku tekme, ko so nogometaši Atletica večkrat oprezali pred vrati Christiana Abbiatija, hitro prevzeli pobudo, o letos značilni agresivni igri Špancev pa v prvem delu igre ni bilo ne duha ne sluha. Milan je počasi postajal vse pogumnejši, prva velika priložnost pa se je domačim ponudila v 15. minuti tekme, ko je Kaka z roba kazenskega prostora nastreljal prečko vrat Thibauta Courtoisa. Nedolgo zatem je Fortuna še enkrat rešila neprepoznavne goste z Madrida. Debitant v Ligi prvakov Adel Taarabt je poslal oster predložek pred vrata, tam pa se je najbolje znašel Andrea Poli, a je njegov strel z glavo ob izjemni reakciji Courtoisa končal v vratnici. Po minutah Milana je Atletico le vzpostavil ravnotežje, vendar pa si konkretnejših priložnosti pred vrati Milana ni priigral. Osem minut pred koncem prvega polčasa se je Milanu, ki je vztrajno "dušil" sredino Atletica, ponudila nova sijajna priložnost, a je po podaji Maria Balotellija Kaka s peto za nekaj centimetrov meril čez gol.

Milan Atletico Madrid Koke Michael Essien

V nadaljevanju so besede Diega Simeoneja očitno malce bolj zalegle, saj je Atletico bolj vzpostavil ravnotežje, čeprav z igro še naprej ni blestel. Madridčani so v obrambnih nalogah igrali bolj zavzeto, kljub temu pa je bil Milan tisti, ki si je prvi priigral novo priložnost za zadetek. Po strelu Kakaja z roba kazenskega prostora je žoga za nekaj centimetrov zdrvela mimo leve vratnice, v domačih vrstah pa se je vnovič izkazal novinec Adel Taarabt, ki je z nekaj bravuroznimi potezami navijače uspel dvigniti v roke.

Na koncu je bilo za Milan vse zaman. Atletico je sedem minut pred koncem rednega dela igre izvajal svoj peti kot, po katerem je Ignazio Abate podaljšal žogo na glavo Diega Coste, ki je neoviran izkoristil prvo pravo priložnost Atletica na tekmi in Špancem priigral nezasluženo, a vseeno sila sladko zmago, ki Milan pred povratno tekmo v Madridu postavlja v sila težak položaj. Milan je nekaj trenutkov kasneje po pravi bombi Adila Ramija zapretil še enkrat, rezultat pa je ob velikem razočaranju domačih nogometašev ostal nespremenjen, s čimer se bo mesto četrtfinalista lomilo na stadionu Vicente Calderon v Madridu.

27
20.2.2014, 12:34
Kaj pa Poli je igral dobro? Na žalost nisem mogel gledati tekme.
20.2.2014, 14:07
Poli je igral dobro ja. Tudi precej se je vračal nazaj.
0
0
Kaka'22
20.2.2014, 14:19
nebi...the best Svaka čast, da navijaš za Milan, ampak več kot simpatizer ne boš nikdar! Sprašujem se ali veš kaj je nogomet, včeraj je bil Milan konkretno boljši nasprotnik, od igre je imel več, na žalost je najpomembnejša statistika ostala na 0, pri AM pa pristala na 1.
0
0
nebi...the best
20.2.2014, 15:20
Vsi govorite, da je Milan odigral dobro tekmo... Če ne bi imel AM toliko hlodov v ekipi bi izkoristili vsaj še eno priložnost, ko jim je ACM obramba vrnila žogo na 25m od gola... Proti PSG bi sigurno dobili še vsaj enega. Tako je realno stanje in ne si zatiskati oči, kajti prvenstvo pove vse. Ekipa je sestavljena iz odsluženih nogometašev, ki so bili višek v nekdanjih klubih, tega v Milanu včasih ne bilo... Milan ni prodajal, vendar je kupoval... Lahko si zatiskate oči, vendar osmina finala (sreča z žrebom - četrtfinale) je realni doseg ACM.
0
0
20.2.2014, 15:33
To jst rad slišim. Itak je bil Poli še pod Maxom svetla točka v ekipi, Seedorfa ga pa po mojem premalo uporablja! nebi...the best treba bit optimističen ne pa pesimističen. Brez veze ti je živet v preteklosti je bilo, je bilo.. Kar je je in treba je upati na boljše čase.
0
0
Dadojc
20.2.2014, 16:16
Emocije so se malo polegle po dolgi vožnji domov in prespanemu dnevu. Kaj nej rečem, za moje pojme daleč najboljša tekma Milana v tej sezoni, sploh prvi polčas. Prva ekipa Primere je bila BLEDA na mogočnem San Siru, niso vedeli kje so...De Jong je sam držal vezno linijo, Taarabt in Poli sta desno stran odlično pokrivala, svoje pa je dodal tudi Essien na levi, čeprav je bil še najslabši izmed omenjenih igralcev. Škoda za tiste 4 nevarne prilike, da bi šla vsaj ena v gol...San Siro je ponorel ob vsaki, sam osebno pa sem se po vsaki zapravljeni bal da se nam to ne maščuje, kar se nam na žalost je. Drugi polčas je Milan padel, a je bil še vedno enakovreden tekmec..Ramy je bil v zadnji liniji STENA in Costa je ob njem deloval bogo, Bonera pa je bil sicer Bonera a brez večjih napak ki smo jih od njega vedno vajeni. Po koncu tekme nisem vedel a naj bom jezen, a razočaran...razočaran zato ker si poraza nismo zaslužili, jezen pa zato ker smo jim spet z lastnimi neumnostmi omogočili zadetek. Glavni trije krivci za gol: Urby, Abate in Abbiati...Urby recimo da 15% ker je že v deseto dopustil da mu igralec vteka za hrbet in na koncu je bil kot iz tega+še pred tem je nonšalantno izgubil žogo. Nato Abate gotovo 55% ker se žogo odbil kot ČISTI AMATER pa je bi popolnoma sam (dokler je prvo štango pokrival Mario je bilo vse ok)...nato pa še Abbiati 30% ker je imel za pokriti vsega 5 centimotrov prostora na drugi vratnici, pa še to ni uspel+kot en debil se je vrgel v mrežo, namesto proti igralcu. Tako neumen zadetek je žal privedel do poraza, ki ni bil zaslužen. V Madridu bo težko, osebno pa upam le na takšno borbo kot včeraj, pa bo kar bo. Šanse gotovo bodo in Milan se lahko z nekaj sreče uvrsti naprej, kljub temu pa nimam nekih pričakovanj...če pred leti nismo mogli zabit Tottenhamu ko je bil Milan bistveno močnejši, potem bo Atleticu še precej težje. Je pa več kot očitno kaj Evropa pomeni Milanu. Bil sem tudi že na derbiju Milan-Inter a tudi tam ni niti približno takšno vzdušje kot na tekmi LP. Enostavno se ta napetost čuti v zraku...to da navijači Milana živijo za LP, ki v tej sezoni predstavlja edino pravo veselje in logično da to energijo začutijo tudi igralci, ki dajo od sebe potem 150%. Pa pozabil sem omenit še favl na Poliem, katerega bi marsikateri sodnik piskal in dosodil penal, (povprečni) Proenca pa je bil včeraj tiho.
0
0
retropil
20.2.2014, 16:51
@Rossonero11, Seedorf s Polijem ne igra zaradi zdravstvenih težav.. Par tednov nazaj je bil celo hospitaliziran zaradi hudih napadov astme. Poliju astma dela hude težave že dolga leta.
0
0
20.2.2014, 17:47
retropil nisem vedel tega... kolk ta tip prelovfa kaj bi šele delal če nebi imel astme..
0
0
retropil
21.2.2014, 08:26
Se strinjam. Tip je norec. Ko nekakšen Flamini, le višje postavljen. Zelo uporaben igralec.
0
0

9

Slovenija tudi proti Makedoniji prekratka za zmago

lej ga tega
25.3.2019, 0:55
Ne moremo ravno iskati krivca v zadnjem členu napačno odigrane igre, kurtič ni uspel izvajat pritiska ni prestregal žog in posledica je da so tudi oni imeli nekaj od igre čeprav so smradi zavlačeval vsaj 15 minut ukradli.

25.3.2019, 1:03
a si ga gledal zadnjo leto ko je povprecno dobival na tekmo po 3,4 gole? ter blamaze v dresu Reala

4

Skupina G: Slovenija ni izkoristila lepe priložnosti

Qulandia
25.3.2019, 1:07
Igra je odlicna, na zalost pa se pojavljajo majhne napake, ki nam skoz pokvarijo rezultat. Ilicic pa tako preigrava da ga je lustno gledat. Mamo se lepe sanse, treba se izogibat porazom.

Maribor je s sodniki počel že marsikaj. Enoten imenovalec je ustvarjanje pritiska, ki se sliši kot igra, ki je "del posla" ...več
Klemen Kos v komentarju
Slovenija je dajala občutek, da si želi in zmore, da zdaj zavzeto išče pot do gola, da skuša kontrolirati igrišče, da je sposobna brez cirkusa rešiti manj pomembna vprašanja izven igrišča (kapetan) in se prepustiti vodenju najboljšemu v moštvu Josipu Iličiću. ...več
Miran Zore o pozitivnih spremembah v slovenskih reprezentanci
ličič? najbolj mi je všeč, ko je na igrišču. Pravi dokaz je, ko je v zadnjih minutah sprintal na svoji polovici. To je odnos, na katerem bomo gradili. Igrati za Slovenijo je nekaj posebnega ...več