SLO | SRB

Serie A

Aktualni prvak Milan je proti Udineseju zaostajal, toda potem zadeve hitro postavil na svoje mesto

Uredništvo 14. avgust 2022 0 Komentiraj
Milan je na krilih Anteja Rebića v prvem krogu Serie A porazil Udinese. (foto: uradna spletna stran kluba)
Slovenski nogometni navdušenci bomo morali na debi Jake Bijola še nekoliko počakati, sinoči so njegovi novi soigralci v gosteh klonili proti branilcem naslova v Serie A.
Udinese je včeraj že v 2. minuti srečanja na kultnem San Siru povedel proti Milanu, pod zadetek se je vpisal Rodrigo Becão. Domačini so odgovorili manj kot deset minut kasneje, v 11. minuti je namreč enajstmetrovko realiziral odlični bočni branilec Theo Hernández. Pet minut za tem je četo trenerja Stefana Piolija v vodstvo popeljal 28-letni hrvaški krilni napadalec in reprezentant Ante Rebić.

Gostje so se v igro vrnili v sodnikovem dodatku po izteku prvega polčasa, zadetka se je veselil bočni branilec iz Maroka Adam Masina

Takoj po premoru pa so Rossoneri povišali na 3:2. Nogometaši Udineseja so Hernándezu pustili preveč prostora na levi strani, njegov predložek v sredino je nespretno blokiral Masina, do žoge pa se je potem lahko dokopal Brahim Diaz, ki je tudi brez težav zadel. Končni rezultat srečanja je v 68. minuti z drugim zadetkom na tekkmi postavil Ante Rebić, asistenco pa je ob tem prispeval 23-letni Brahim Diaz.

Milan je torej v novo sezono Serie A krenil z zmago na domačem terenu, v naslednjem krogu pa bodo gostovali zelo blizu doma – čaka jih obračun v Bergamu proti Atalanti. Jaka Bijol, nova poletna okrepitev Udineseja, je srečanje proti aktualnim prvakom tokrat spremljal s klopi za rezerviste.