Uredništvo    17. april 2018
Bundesligaška zmeda v borbi za obstanek

Zmešnjava zaradi VAR-a v Mainzu

Pomembna tekma Bundeslige med Mainzem in Freiburgom se je končala z zmago domačih z 2:0, svet pa je obkrožila zaradi dosojene enajstmetrovke že po odpiskanem koncu prvega polčasa.
8.8.2018 | Evropske lige
Zadnja tekma 30. kroga nemške Bundeslige med Mainzem in Freiburgom, ki se borita za obstanek med nemško nogometno elito, bo šla v zgodovino nogometa v deželi štirikratnih svetovnih prvakov. Na njej se je namreč zgodil primer, ki je verjetno precedens na najvišji nogometni ravni.

Glavni sodnik tekme Guido Winkmann je namreč dosodil enajstmetrovko za domače po odpiskanem koncu prvega polčasa! Razlog za to pa je sistem VAR (video assistant referee), ki je Winkmannu omogočil, da je situacijo okoli igre z roko gostujočega branilca Kempfa lahko po ogledu posnetka označil kot vredno enajstmetrovke.

Nogometaši Mainza, predvsem pa Freiburga so sicer po koncu polčasa že odšli proti slačilnicam, a se iz tunela po sodnikovi odločitvi morali vrniti. Argentinec Pablo De Blasis je strel z bele točke zanesljivo izvedel in Mainz je tako več kot pet minut po (prvem) zadnjem sodniškem žvižgu prvega polčasa prešel v vodstvo in tekmo na koncu dobil z 2:0.