Prva SNL

Imenitna priložnost za Olimpijo
Mariborski sobotni poraz v Domžalah se Olimpiji ponuja kot priložnost za prevzem vodstva na prvenstveni lestvici. Zmaji danes popoldne gostijo Krško. Radomlje še naprej zbirajo točke.
10.12.2016 | Slovenski nogomet
Domžale so v tretjem poskusu povsem zasluženo s 3:2 premagale vodilni Maribor, ki je tako po 14 prvenstvenih tekmah doživel prvi poraz. Jasmin Handanović zapovrh še ubranil enajstmetrovko.
Rudar in Koper na odmor z remijem
1
Rudar in Koper sta se na zadnji tekmi jesenskega dela razšla z remijem (2:2), pri čemer je Koper po dvajsetih minutah celo vodil z 2:0, a prednost zakockal že do konca polčasa.
Še ena točka za Radomlje
1
Radomlje so očitno dokončno izplavale iz cone nemoči in se veselile nove točke. V Novi Gorici so Radomljani celo vodili, a je Gorico poraza rešil Kotnik.
Aluminij na odmor s skalpom Celja
0
Aluminij je na zgodnje popoldanski tekmi z 2:1 premagal Celje in tako prekinil serijo štirih zaporednih porazov. Junak je bil Žiga Škoflek, ki je za zmago zadel v 92. minuti.
13
Olimpiji grozi, da bo po koncu prvega dela sezone izgubila najboljšega igralca in strelca 1. SNL v lanski sezoni ter aktivnega reprezentanta. Rok Kronaveter je mnenja, da je Olimpiji dal, kar je mogel in želel.
6
Športni direktor Maribora Zlatko Zahović je v obširnem pogovoru za klubsko spletno stran ošvrknil tekmeca iz Ljubljane, Darka Milaniča primerjal z Marcosom Tavaresom ter napovedal miren zimski prestopni rok.