Uredništvo    12. avgust 2017
1. SNL, 5. krog

Prepričljiva Olimpija zasedla vrh

Olimpija je zavzela prvo mesto na prvenstveni lestvici, potem ko je v Stožicah s 4:0 premagala velenjski Rudar. Med strelce so se vpisali Alves, Savić, Kapun in Eleke. Radan moral v bolnišnico.

4 : 0

Olimpija: Nejc Vidmar, Branko Ilić, Kenan Bajrič, Dino Štiglec, Mitch Apau, Dario Čanađija (od 83. Alexandru Cretu), Tomislav Tomić, Stefan Savic, Nik Kapun, Ricardo Alves (od 78. Nathan Oduwa), Blessing Eleke.
Trener: Igor Biščan
Rudar: Matej Radan (od 58. Marko Pridigar), David Kašnik, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Anže Pišek, Jaka Bijol, Ilja Antonov (od 72. Milan Tučić), Leon Črnčič, Klemen Bolha, Damjan Trifkovič, Dominik Glavina (od 46. John Mary).
Trener: Marijan Pušnik
Marijan Pušnik se je vrnil v Ljubljano, kjer so njegovi varovanci hitro zapretili, toda dotik žoge Črnčiča po podaji z desne strani je bil preveč medel, da bi žoga lahko končala v mreži. Ljubljančani so prvič zapretili v tretji minuti preko Bajrića in nato v šesti, ko je z leve strani močno, a previsoko sprožil Štiglec. Vidmar je imel prvič delo v deveti minuti, ko je z roba kazenskega prostora poizkusil Črnčič. V 11. minuti dve zaporedni obrambi Radana, najprej je močno streljal Savić, za njim pa še Apau. Do 24. minute brez pravih priložnosti, nato pa prekršek Pušaverja nad Abassom na robu kazenskega prostora in enajstmetrovka, ki jo je realiziral Alves. Po golu je Olimpija brez težav kontrolirala potek srečanja. Velenjčani so sicer v 38. minuti poizkušali preko Antonova, ki je s strelom precej zaposlil v prvem polčasu malce nervoznega Vidmarja, ki je žogo odbil, nato pa je prišlo do padca enega gostujočih igralcev v kazenskem prostoru in posledično zahteve po enajstmetrovke. Bilo je tudi nekaj vroče krvi, Ilić je namreč ob provokaciji Antonova slednjega udaril. Še pred odhodom na odmor sta Kapun in Savić zamenjala strani, kar je v 44. minuti prineslo zadetek, dosegel ga je, po levi strani, pravi omenjeni Savić

Radan je bil v drugem polčasu prvič na preizkušnji že v 47. minuti, ko je streljal Kapun. Gostje so odgovorili preko Bijola, ki je v 48. minuti streljal od daleč, vendar mimo gola. V 53. minuti pa velika smola za Mateja Radana po nevarni akciji Savića. Avstrijski nogometaš je prodrl v kazenski prostor, prišel do čistega strela, a Radana z močnim strelom z neposredne bližine zadel v glavo. Žoga se je od velenjskega vratarja odbila do Nika Kapuna, ki jo je pospravil v mrežo. Radan je medtem obležal na tleh in hitro je postalo jasno, da potrebuje zdravniško pomoč. Zdravniška služba ga je po nekaj minutah usposobila za transport v bolnišnico, med vratnici Rudarja pa je stopil novinec Pridigar. Abass je v 65. minuti storil praktično že vse, "obrnil" je dva nasprotna igralca, prišel pred gol nekoliko s strani, a zadel le zunanji del mreže. Olimpija je kontrolirala potek srečanja, ki se je končalo z izidom 4:0. V tretji minuti sodnikovega podaljška je četrti gol za Olimpijo nocoj dosegel rezervist Blessing Eleke, ki je zadel po sijajni podaji Apaua z desne strani. Nigerijec je žogo, s sicer nekaj težavami, le pospravil v mrežo.