Uredništvo    8. junij 2012
Velika zmaga Rusije

Ruski stroj zmlel Češko

Velika Rusija je bila nocoj resnično velika. Češka je bila nemočna praktično vso tekmo, izgubila že prvi polčas, v drugem pa dokončno kapitulirala pod streli Dzagojeva in Pavljučenka.

4 : 1

Rusija: Vjačeslav Malafejev, Aleksandr Anjukov, Sergej Ignaševič, Aleksej Berezutski, Alan Dzagojev (od 84. Aleksandr Kokorin), Jurij Žirkov, Roman Širokov, Konstantin Žirianov, Igor Denisov, Aleksandr Keržakov (od 73. Roman Pavljučenko), Andrej Aršavin.
Trener: Fabio Capello
Češka: Petr Čech, Roman Hubnik, Michal Kadlec, Tomaš Sivok, Theodor Gebre Selassie, Jan Rezek (od 46. Tomas Hubschman), Jaroslav Plašil, Petr Jiraček (od 76. Milan Petržela), Tomas Rosicky, Vaclav Pilar, Milan Baroš.
Trener: Michal Bilek
Češka reprezentanca, ki na papirju ne deluje preveč močna, je srečanje proti malce favorizirani Rusiji začela odločno. Pripadla jim je sredina igrišča, vendar svoje premoči niso uspeli kronati. Že v 15. minuti je njihovo napako v obrambi namreč izkoristil mladi up Alan Dzagojev, ki je v mrežo pospravil odbitek po vratnici Keržakova. V 18. minuti nova priložnost za Dzagojeva, po protinapadu je nogometaš CSKA-ja streljal mimo vrat. Medli češki napadi ruskega vratarja Malafejeva niso pretirano resno ogrozili, so pa zato Rusi Čehe hitro potolkli. Tekla je 24. minuta, Aršavin je podal Širokovu, ki je zadel za 2:0. V prvem polčasu so Rusi prikazali precej več od Čehov, Plašil je sicer nekajkrat lepo podal svojim soigralcem, vendar je ostalo pri 2:0 za Ruse.

Tudi na začetku drugega polčasa so bili ruski nogometaši tisti, ki so pokazali več želje. Najprej je v kazenski prostor Češke uporabno žogo poslal Aršavin, vendar ni bilo nikor, ki bi z njo lahko storil kaj uporabnega, nato pa je v 50. minuti streljal še Keržakov. Nenatančno. V 52. minuti so Čehi znižali zaostanek. Podal je njihov najboljši nogometaš danes Plašil, Pilar pa je zatresel rusko mrežo. Čehi so z zadetkom malce zbegali Ruse, ki so za nekaj minut popustili, a stvari kmalu spet vzeli v svoje noge. V 64. minuti je Aršavin lepo podal do Keržakova, ki je sedem metrov pred golom streljal mimo. Keržakov se je v naslednjih nekaj minutah še dvakrat znašel v priložnosti, prvič je bila na mestu češka obramba, drugič pa je preprosto zgrešil. In če je kdo pomislil, da bi Čehi po kakšnem naključju danes zelo razigrane Ruse lahko še ujeli na krivi nogi, ga je Dzagojev prepričal v nasprotno. V 79. minuti je dosegel še drugi zadetek na nocojšnji tekmi, češki vratar ni imel nikakršnih možnosti.

Češka je bila na tleh, hitro pa ji je nov udarec zadal še Roman Pavljučenko v 82. minuti - 4:1! To je bil tudi končni rezultat tekme, na kateri so Rusi napovedali, da bodo resen protagonist za zmage na prihajajočih tekmah.