Uredništvo    11. avgust 2017
Dinamo je dobil veliki derbi hrvaškega prvenstva

Rijeka padla po 43 tekmah

Rijeka je v velikem derbiju 5. kroga hrvaškega prvenstva doma z 0:2 izgubila proti zagrebškemu Dinamu, vpisala drugi zaporedni poraz in prvič po kar dveh letih in 43 zaporednih tekmah izgubila na svojem stadionu.
3.8.2017 | Evropske lige
Na Hrvaškem so zaradi prihajajočih tekem v evropskih pokalih veliki derbi med Rijeko in Dinamom iz Zagreba odigrali že danes. Dinamo je bil tokrat boljši nasprotnik, blestel pa je povratnik v zagrebško moštvo Junior Fernandes, ki je bil v prvem polčasu nerešljiva uganka za moštvo Matjaža Keka.

Rijeka je srečanje pričela precej oslabljena, saj sta zaradi kartonov manjkala Mate Maleš in Marko Vešović, hkrati pa je bila to tudi prva tekma po odhodu odličnega Makedonca Stefana Ristovskega, ki se je preselil v portugalski Sporting. Oslabljen je bil tudi Dinamo,, ki je na Kvarner brez uradnega pojasnila pripotoval brez Alžirca Soudanija, ki naj bi bil vse bližje odhodu iz kluba.

Fernandes je kaznoval zelo bledo predstavo Rijeke v prvem polčasu, saj je imel poleg dveh zadetkov  - drugega je dosegel iz bele točke - še dve priložnosti za zadetek. Rijeka je v nadaljevanju preko novinca Mateja Jelića in našega Matica Črnica dvakrat  zadela okvir vrat, kljub temu pa je bila zmaga gostov čista kot solza.

Črnic je v igro vstopil v nadaljevanju, Petar Stojanović pa je vnovič v majici Dinama zaćel od prve minute.

Rijeka je pa drugem zaporednem porazu za Dinamom zaostala za štiri točke, obenem pa je prvič po avgustu leta 2015 izgubila pred svojimi navijači. Serija je trajala neverjetnih 43 tekem!