Uredništvo    4. april 2012
Liga prvakov, povratna tekma četrtfinala

Festival zadetkov v Madridu

Real iz Madrida je zanesljivi potnik v polfinale Lige prvakov. APOEL v španski prestolnici ni mogel pripraviti presenečenja, je pa sodeloval na tekmi, ki je gledalcem ponudila kar sedem zadetkov!
Skrbi lahko le nas - zaradi Pe...
Štadion: Santiago Bernabeu, Gledalcev: 70000, Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA)
Real Madrid: Iker Casillas, Marcelo (od 46. Jose Maria Callejon), Sergio Ramos, Pepe, Raphaël Varane, Nuri Sahin, Hamit Altintop, Esteban Granero (od 65. Raul Albiol), Kaka, Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain (od 55. Angel Di Maria).
Trener: Carlo Ancelotti
APOEL: Urko Pardo, Paulo Jorge, Nuno Morais, William Boaventura, Kaka, Marcinho, Savvas Poursaitidis, Constantinos Charalambidis, Helio Pinto (od 78. Marinos Satsias), Gustavo Manduca (od 63. Aldo Adorno), Ailton (od 70. Esteban Solari).
Trener: Georgios Donis
Real je po pričakovanjih v uvodnih minutah gospodaril na terenu. Uvodni akciji so Madridčani izpeljali preko Cristiana Ronalda in Goznala Higuaina. Ciprčani so prvo akcijo sestavili v 14. minuti, na koncu pa je razčistil mladi branilec Reala Varane. Pri Realu sta bila najbolj nevarna Ronaldo in Kaka, ki sta nekajkrat zapretila proti golu Parda, ki pa je ostal nepremagan vse do 26. minute, ko je lepo podajo Marcela z leve strani v zadetek spremenil Cristiano Ronaldo. Deset minut za njim se je med strelce vpisal še Kaka. Brazilec je zabil prekrasen zadetek. Znova je bil Marcelo tisti, ki je sodeloval v akciji, nase je potegnil dva igralca, nato pa žogo podal Kakaju, ki je z roba kazenskega prostora, malce z leve strani, dosegel naravnost čudovit zadetek za dvojno vodstvo Reala. Kaka je v 40. minuti stresel še vratnico, pri APOEL-u so prvi polčas tako končali veseli, da so prejeli le dva zadetka.

Ob polčasu je Jose Mourinho namesto Marcela v igro poslal Joseja Callejona. Prvi poizkus pri Realu je v 54. minuti proti vratom Ciprčanov usmeril Granero, vendar streljal mimo gola. Zapretili pa so tudi gostje, najprej preko neuspešnega Charalambidisa, v 67. pa preko Manduce, ki je pobegnil obrambi Reala, sprejel globinsko podajo Ailtona in znižal zaostanek. To je bil uvod v čudovit zaljuček tekme, ki je s pravim festivalom zadetkov poskrbela za lepo promocijo. Real je na zadetek odgovoril v 75. minuti, s prostega strela je lep zadetek dosegel Ronaldo, ki je zadel drugič na tekmi. V 80. minut je semafor kazal rezultat 4:1, zadel je Callejon. Že čez dve minuti je bilo 4:2, enajstmetrovko je za APOEL realiziral Solari. Norišnico zadetkov je v 84. minuti s prekrasnim lobom zaključil povratnik po poškodbi Angel Di Maria.

Real se je tako po pričakovanjih uvrstil v polfinale Lige prvakov, kjer bodo njegovi nogometaši prekrižali noge z Bayernovimi in iskali vstopnico za finalni obračun, ki ga bo gostila münchenska Alianz Arena