Damjan Tratnik   6. december 2011
Clint Dempsey zabil svoj 37. gol v Premier League

Novi ameriški rekorder

Ameriški nogometaš Clint Dempsey je bil junak Fulhama proti Liverpoolu. Zabil je zmagoviti zadetek, hkrati pa postal ameriški rekorder po številu zadetkov v Premier League.
19.10.2017 | Evropske lige
Fulham je v ponedeljek z 1:0 premagal Liverpool, junak zmage Londončanov je bil pet minut pred koncem rednega dela Clint Dempsey. Reprezentant Združenih držav Amerike je na štadionu Craven Cottage zabil svoj 37. gol v Premier League, s čemer se je vpisal tudi med rekorderje. Postal je namreč najučinkovitejši Američan vseh časov v angleškem prvenstvu. Dempsey je s prvega mesta izrinil Briana McBridea, ki je v dresih Evertona in Fulhama prišel do številke 36.

Dempsey bo svoj dosežek bržčas še povečal, saj je konec koncev star šele 28 let in ima pred seboj še kar nekaj igranja na najvišji ravni. Američan, ki se je med tokratno tekmo zapletel tudi v oster spor s Craigom Bellamyjem, s čemer je dokazal, da je dejansko pravi silak (to je na lanskem SP v Južni Afriki že v prvi minuti tekme izkusil tudi Zlatan Ljubijankič...), za Fulham igra od leta 2007 dalje, pred tem pa je bil tudi član kluba New England Revolution. Kot zanimivost dodajmo, da je Dempsey tudi najboljši strelec Fulhama v zgodovini Premier League.