Uredništvo    3. november 2010
Bayern in Roma do zmage

Gomez pustošil po Romuniji

Zdesetkani Bayern iz Münchna je v gosteh brez težav opravil z nemočnim Clujem. Mario Gomez je dosegel hat-trick! Roma na gostovanju v Švici komajda premagala Basel.
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Gledalcev: 14097, Sodnik: Gumienny (BEL)
CFR Cluj: Eduard Cornel Stancioiu, Ricardo Cadu (od 78. Tony), Cristian Panin, Felice Piccolo, Ionut Alin Rada, Rafael Bastos (od 46. Edimar Fraga), Tomas Costa, Juan Culio, Emil Cosmin Dica, Roberto De Zerbi, Lacina Traore.
Trener: Paulo Sergio
Bayern Munchen: Hans-Jörg Butt, Martin Demichelis, Philipp Lahm, Daniel van Buyten, Andreas Ottl, Danijel Pranjić, Toni Kroos, Hamit Altintop, Bastian Schweinsteiger (od 75. Thomas Müller), Anatolij Timoščuk, Mario Gomez.
Trener: Carlo Ancelotti
Bayern iz Münchna, ki ima v Bundesligi kar precej težav, predvsem zaradi številnih poškodvanih nosilcev igre, je na gostovanju v Romuniji svoje delo opravil z odliko. Gostujoči trener Louis van Gaal, ki je imel na klopi za rezervne nogometaše le štiri igralce, je v Romunijo prišel po zanesljive tri točke in jih na koncu tudi odnesel domov v München. Bavarci so bili precej boljši nasprotnik od Cluja, ki proti finalistu Lige prvakov v minuli sezoni niti ni imel realnih možnosti za uspeh. Na Allianz Areni je resda bilo zgolj 3:2 za Bayern, vendar so Bavarci tokrat dokazali, da so v resnici kar nekaj razredov nad Romuni. Že v prvem polčasu so vodili z 2:0, potem ko je oba zadetka dosegel Mario Gomez, ki v zadnjem času rešuje Bayern na vseh frontah. Nemški reprezentančni napadalec, ki igra ob odsotnosti Miroslava Kloseja in Ivice Olića, je nato dosegel še svoj tretji zadetek in vpisal hat-trick. Bayernovo zanesljivo zmago je ob koncu srečanje potrdil mladi Thomas Müller in postavil končni izid srečanja 4:0 v korist aktualnega nemškega prvaka, ki je se tako že prebil v osmino finala.

CFR Cluj Bayern Rafael Bastos Danijel Pranjić

Roma do zmage v Švici
BASEL 2:3 ROMA

Frei 69., Shaqiri 83.; Menez 16., Totti 25. (11m), Greco 76.
Rdeči karton: Stocker 90. (Basel)

Nogometaši Rome so v četrtem krogu Lige prvakov gostovali pri Baslu. Zmaga je bila za Rimljane imperativ, ki so ga varovanci Claudija Ranierija tudi dosegli. Ni bilo lahko. Menez je v 16. minuti načel mrežo domačinov, kapetan Francesco Totti je v 25. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko in nadaljeval njegovo delo. Vodstvo Rome z 2:0 je nogometašem iz italijanske prestolnice dalo mir za nadaljevanje tekme, vse do 69. minute, ko je izkušeni Alexander Frei zmotil mir gostov. Basel se je vrnil v igro za vsaj točko. Da je Švicarji niso osvojili, je bil najbolj zaslužen Greco, ki je v 76. minuti dosegel še tretji zadetek za goste iz Italije, ki so osvojili tri točke. Zadetek Shaqirija domačim namreč ni pretirano pomagal, kvečjemu je le ublažil pričakovan poraz.