Uredništvo    12. maj 2015
Liga prvakov, polfinale

Častno slovo Bayerna

Bayern je na povratni tekmi na trenutke kazal zobe Barceloni, ki pa je na račun dveh golov Neymarja in bravuroznih obramb Marca-Andreja Ter Stegna kljub temu zanesljivo napredovala v veliki finale.
Nočna mora Barcelone vse hujša
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: , Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)
1 : 0

1 : 1

1 : 2

2 : 2

3 : 2

Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Philipp Lahm (od 68. Sebastian Rode), Mehdi Benatia, Jerome Boateng, Juan Bernat, Xabi Alonso, Thiago Alcantara, Bastian Schweinsteiger (od 87. Javi Martinez), Thomas Müller (od 88. Mario Götze), Robert Lewandowski.
Trener: Carlo Ancelotti
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 75. Xavi), Javier Mascherano, Jordi Alba, Ivan Rakitić (od 72. Jeremy Mathieu), Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Barcelona je pričakovano prvi veliki finalist Lige prvakov! Katalonci bodo že četrtič od ustanovitve tega tekmovanja nastopili na največji klubski tekmi na svetu, skupno pa bo to že njihov osmi nastop v finalih, v katerih so doslej slavili štirikrat in trikrat izgubili. Bayern iz Munchna je drugič zapovrstjo obtičal v polfinalu, obakrat pa ga je premagal nasprotnik iz Španije.

Oba trenerja, Josep Guardiola in Luis Enrique, sta srečanje začela z identičnima enajstericama kot na prvi tekmi v Barceloni.

Bayern je na krilih Allianz Arene, ki je bila v uvodnih minutah zares dvanajsti igralec Bavarcev, srečanje začel na najboljši možen način. Po kratkem začetnem otipavanju je Bayern v sedmi minuti izvajal kot, po katerem je najvišje skočil Maročan Mehdi Benatia in v hipu misijo "nemogoče" pretvoril v misijo "ne povsem nemogoče". Hiter zadetek je dal krila domačim nogometašem, ki pa so izenačujoči zadetek prejeli v najmanj primernem trenutku. Le osem minut kasneje so Barcelonini "trije tenorji" kaznovali izgubljeno žogo na sredini igrišča, po akciji Messija in asistenci Luisa Suareza pa se je sam pred vrati znašel Brazilec Neymar in žogo brez težav porinil v prazno mrežo. Sledila je ofenziva Bayerna in vratolomna obramba Marca-Andreja Ter Stegna po strelu Thomasa Mullerja, Allianz Arena pa je dokončno utihnila v 29. minuti, ko je po novem protinapadu in asistenci Suareza natančno meril Neymar in že tretjič na dveh tekmah premagal Manuela Neuerja. Do izteka polčasa je imela Barcelona preko Messija priložnost za tretji zadetek, še bližje pa je bil na nasprotni strani Robert Lewandowski, ki je že premagal Ter-Stegna, a je nato nekdanji vratar Borussie iz Monchengladbacha požrtvovalno žogo izbil pred golovo črto.

Po polčasu, v katerem se je zdelo, da je Barcelona čvrsto v sedlu, je v nadaljevanju pobudo prevzel Bayern, ki se je zares prebudil v 60. minuti, ko je Lewandowski z mojstrsko potezo izigral Barcelonino obrambo in poskrbel za izenačenje. V zadnjih tridesetih minutah se je Barcelona pomaknila na svojo polovico, srečanje pa je vnovič postalo zanimivo v 74. minuti, ko je po nerodnem izbijanju gostov Bastian Schweinsteiger žogo podaljšal do Mullerja, ki je z razdalje premagal nemočnega Ter-Stegna. Sledilo je nekaj nervoznih trenutkov in vnovič prebujena Allianz Arena, kljub temu pa Bayern zanosa ni uspel pretvoriti v kaj več od častne in zaslužene zmage proti nasprotniku, ki je bil v celoti gledano v polfinalu boljši tekmec.