Uredništvo    5. november 2014
Liga prvakov, skupina E, 4. krog

Bayern usmiljen do volkulje

Še naprej stoodstotni Bayern je z goloma Francka Riberyja in Maria Götzeja na tekmi eksperimentov še drugič premagal AS Romo (2:0). Bavarci zagotovo kot prvi v 1/8 finala.
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: , Sodnik: Cüneyt Cakιr (TUR)
1 : 0

2 : 0

Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Philipp Lahm (od 88. Pierre-Emile Hojbjerg), Jerome Boateng, Medhi Benatia, Juan Bernat, Xabi Alonso (od 72. Xherdan Shaqiri), Franck Ribery, David Alaba (od 81. Sebastian Rode), Mario Götze, Robert Lewandowski.
Trener: Carlo Ancelotti
Roma: Lukasz Skorupski, Mapou Yanga-Mbiwa, Vasilis Torosidis, José Holebas (od 46. Ashley Cole), Konstantinos Manolas, Seydou Keita, Alessandro Florenzi (od 58. Miralem Pjanić), Radja Nainggolan, Daniele De Rossi, Mattia Destro, Juan Iturbe (od 74. Gervinho).
Trener: Eusebio Di Francesco
Po katastrofi v Rimu je Rudi Garcia v slogu Brendana Rodgersa za tekmo v Münchnu na klopi presenetljivo pustil tri stebre ekipe Francesca Tottija, Gervinha in Miralema Pjanića. Domači strateg Josep Guardiola si je na zelenico privoščil poslati postavo s tremi branilci, Franck Ribery, Mario Götze in Robert Lewandowski pa so bili najbližje vratom Rome.

Italijanski podprvaki so se na Allianz Areni dobro držali in navidez že preboleli redko videni debakel s sedmimi prejetimi goli na Olimpicu. Bavarci v primerjavi z oktobrom niso tako očitno prevladovali in šele v 18. minuti prišli do prve resnejše priložnosti, ko se je žoga znotraj kazenskega prostora lepo namestila na nogo Juanu Bernatu, a so strel mladega španskega branilca uspeli blokirati.

Rimljani so nekajkrat zapretili s protinapadi prek hitrega Mattie Destra, toda Bavarci so bili še nevarnejši v 21. minuti, ko je Vasilis Torosidis pred golom Lukasza Skorupskega v zadnjem hipu ustavil njegovega rojaka Lewandowskega. Tekma bi se lahko usodno prelomila v 25. minuti, če bi glavni sodnik Cüneyt Çakir po padcu v nasprotnem kazenskem prostoru pokazal na belo točko, toda ob posredovanju Manuela Neuerja in prisilnem padcu Radje Nainggolana je verjetno storil kar prav.

Razen prostega strela Davida Alabe s strani, ki je brez dotika soigralcev končal za las ob daljši vratnici Skorupskega, večjih razburjenj ni bilo. Poljski vratar je brez težav lovil slabe strele od daleč, nato pa le kapituliral po prvi "čisti" priložnosti - v 38. minuti je po levem boku pobegnil vseprisotni Alaba in v sredini serviral žogo kot na pladnju Riberyju, ki je s pomočjo vratnice zadel za 1:0.

Povsem drugačno izhodišče za drugi polčas v primerjavi s tistim iz Rima (0:5), ko je Bayern prišel do najvišje gostujoče zmage v zgodovini kluba, ni preveč spremenilo razmerja moči. Bastian Schweinsteiger je na tribuni ob Oliverju Kahnu poskočil v 52. minuti, ko je po lepi akciji in podaji s strani povsem osamljen z glavo streljal Alaba, toda zatresel zgolj zgornji del mreže.

Takoj po prihodu v igro Pjanića, ki je zamenjal načetega Alessandra Florenzija, bi lahko Bavarci rešili vprašanje zmagovalca, toda polvolej Mehdija Benatie je po podaji iz kota Riberyja na drugi vratnici zgrešil cilj. Napake nekaj minut kasneje ni ponovil Götze, ki je po podaji s strani Lewandowskega pred vrati v padcu elegantno zadel prek Skorupskega in odločil tekmo.

Zmaga bi lahko bila še višja, če bi Philipp Lahm po prodoru v kazenski prostor meril natančneje in ne med navijače. Blizu je bil v 76. minuti tudi rezervist Xherdan Shaqiri, a ga je Skorupski še pravočasno zaprl. Neuer je sedem minut pred koncem praktično prvič resneje posredoval, a to storil fantastično - po podaji s peto Ashleyja Cola je najprej ustavil Gervinha, nato pa še Nainggolana.