Uredništvo    3. april 2012
Liga prvakov, četrtfinale

Bayern s pol moči v polfinale

Presenečenja v Münchu ni bilo. Bayern je zlahka zadržal in še povečal prednost ter Olympique Marseille poslal domov s porazom. Zmagovalec srečanja je bil odločen že v prvem polčasu. Obakrat je zadel Ivica Olić.
Domžale še enkrat navdušile Sl...
17.8.2017 | Evropske lige
Nov lastnik prebudil velikana
Tavares potrebuje "družbo"
17.8.2017 | Evropski pokali
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 66000, Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)
1 : 0

2 : 0

Bayern Munchen: Manuel Neuer, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Toni Kroos (od 67. Danijel Pranjić), Luiz Gustavo, David Alaba, Franck Ribery, Anatolij Timoščuk, Thomas Müller (od 39. Rafinha), Ivica Olić (od 75. Mario Gomez).
Trener: Carlo Ancelotti
Marseille: Steve Mandanda, Rod Fanni, Nicolas N'Koulou, Jeremy Morel (od 46. Morgan Amalfitano), Cesar Azpilicueta, Benoit Cheyrou, Stephane Mbia, Mathieu Valbuena, Brandao (od 74. Andre-Pierre Gignac), Andre Ayew, Loic Remy (od 63. Charles Kabore).
Trener: Rudi Garcia
Bayern je moral nocoj le dokončati delo s prve tekme na stadionu Velodrome v Marseilleu, kjer je pred tednom dni slavil z 2:0. Jupp Heynckes je po pričakovanjih nocoj spočil Maria Gomeza in Arjena Robbna, je pa zato priložnost v prvi enajsterici dobil Ivica Olić, ki po koncu sezone zapušča klub. Bavarci so bili v uvodnih minutah obračuna na Allianz Areni povsem dominantni, tako da o morebitnem presenečenju, na katerega so stavili v taboru gostujočega moštva, ni bilo ne duha ne sluha. Najbolj živahen nogometaš pri Bayernu je bil Franck Ribery, ki je v 13. minuti potegnil v protinapad in z lepo podajo zaposlil Ivico Olića, ki je Bayern popeljal v vodstvo z 1:0.

To je bil zadetek, ki ga je Bayern potreboval, Marseille je zdaj moral kreniti v napad. Mbia je v 17. minuti ogrožal Neuerja, ki pa se ni pustil premagati. Bayern je še naprej poizkušal, Olić tokrat ni uspel, Mandanda pa je v 25. minuti ubranil silovit strel Timoščuka. Mandanda je dobro branil, a vsega le ni mogel rešiti. Potem ko je v 33. minuti Kroos s strelom z razdalje stresel vratnico, so v 37. minuti zadetek pripravili Ribery, Alaba in strelec Olić, ki je tako dosegel že svoj drugi nocojšnji zadetek. Pred koncem prvega polčasa je igrišče zapustil Thomas Müller, namesto njega je priložnost dobil Rafinha, rezultat pa se ni več spremenil. Bayern je bil že po 45 minutah igre praktično v polfinalu.
Bayern Marseille Franck Ribery

Drugi polčas v Münchnu je bil glede na skupno prednost Bayerna le še stvar formalnosti in temu primerni so bili tudi dogodki na igrišču. Francozi so se vdali v svojo usodo, Bavarci pa so bolj ali manj čuvali svojo prednost, še bolj pa svoje moči, ki jih bodo v zaključku sezone še kako potrebovali. Didier Deschamps je ob polčasu menjal, Morela je zamenjal Amalfitano. Prvo resno priložnost za zadetek je imel v drugem polčasu Ivica Olić, v 52. minuti, vendar je Hrvatu Mbia preprečil hat-trick. Pritiska Bayerna po uri igre ni bilo več toliko, čeprav je bilo do konca še pol ure igre, pa je bilo jasno, da nogometaši obeh ekip le še čakajo na zaključni žvižg glavnega sodnika. Bayern je z zmago na prvi tekmi in hitrim nocojšnjim prvim zadetkom vse skupaj hitro in enostavno rešil.

Domači trener Heynckes je v igro v drugem polčasu poslal Danijela Pranjića in celo Maria Gomeza, toda resnih namenov z njima storiti kaj posebnega ni imel. Bayern je srečanje zlahka dobil z rezultatom 2:0 in še sreča za Francoze, da so Bavarci tako hitro izgubili motiv za kaj več, kajti lahko bi se zgodilo, če bi bilo to seveda potrebno, da bi Mandanda nocoj še večkrat pobral žogo iz svoje mreže. Marseille tako končuje svojo evropsko sezono, Bayern pa bo epizodo v Ligi prvakov nadaljeval v polfinalu, kjer se bo, če se jutri ne bo zgodila velika senzacija, igral z madridskim Realom