Uredništvo    21. april 2015
Liga prvakov, povratna tekma četrtfinala

Bayern poteptal Porto

Bayern je poteptal in izpljunil nemočni portugalski Porto, ki je v zgolj dvajsetih minutah zapravil vso prednost iz prve tekme. Bavarski stroj je neusmiljeno mlel do konca in slavil kar s 6:1!
Čestital tudi "večni" tekmec
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: , Sodnik: Martin Atkinson (ANG)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha (od 72. Sebastian Rode), Holger Badstuber, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (od 90. Dante), Mario Götze (od 86. Mitchell Weiser), Juan Bernat, Thomas Müller, Robert Lewandowski.
Trener: Carlo Ancelotti
Porto: Fabiano, Diego Reyes (od 33. Ricardo Pereira), Bruno Martins Indi, Ivan Marcano, Maicón Pereira Roque, Oliver Torres, Casemiro, Héctor Herrera, Ricardo Quaresma (od 46. Rúben Neves), Jackson Martínez, Yacine Brahimi (od 67. Evandro).
Trener: Sergio Conceicao
Odnesla je Šahtar iz Donjecka, ki je po prvi tekmi po tihem upal na senzacijo, in odnesla je portugalski Porto, ki se je po prvi tekmi resno spogledoval s senzacionalno uvrstitvijo med najboljše štiri v Evropi. Bavarska "metla" je odpihnila prestrašene, nesamozavestne in neodločne Portugalce, ki so vso prednost s prve tekme v zrak pognali že po dobrih dvajsetih minutah igre, po nekaj manj kot pol ure igre pa je hitro postalo jasno, da je Porto danes zrel za pravi polom.

Bayern je po začetnih minutah, ki so hitro napovedale igro leva s prestrašeno srno, povedel v 14. minuti, ko je po predložku Juana Bernata z glavo zadel Thiago Alcantara in dosegel pravzaprav najpomembnejši zadetek na tekmi. Ta je namreč odprl avtocesto do vrat Fabiana in le osem minut kasneje je v gneči v kazenskem prostoru z glavo zadel še Jerome Boateng in izničil prednost Porta s prve tekme. Začetek Portovega konca se je zarisal v 27. minuti, ko je po podaji Thomasa Mullerja zadel Robert Lewandowski, v 36. minuti pa je v polno zadel še vseprisotni Muller, ki je ob slabi reakciji Fabiana z razdalje zadel za velikih 4:0. To še ni bila zadnja zaušnica v Portovo lice v prvem polčasu, saj je pet minut pred koncem Lewandowski z mojstrsko potezo iz igre vrgel Portovo obrambo ter z natančnim diagonalnim strelom poskrbel za sanjski polčas Bayerna – 5:0!

V drugem polčasu se je razigrani Bayern vendarle umirili in resnici na ljubo tudi usmilil Porta, ki je bil v vseh segmentih igre povsem nekonkurenčen zasedbi Josepa Guardiole. Bayern je mirno nadzoroval ritem igre, Porto pa je v zadnjih petnajstih minutah celo pokazal nekaj želje ter v 73. minuti dosegel svoj edini zadetek na tekmi. Tega je po predložku Hectorja Herrere z glavo dosegel Jackson Martinez, ki je imel nedolgo zatem celo lepo priložnost za znižanje zaostanka na 2:5, kar bi morda celo poskrbelo za izjemno zanimivo končnico. Njegov strel po tleh je za las zgrešil okvir vrat, Bayern pa je piko na i izjemni predstavi postavil v 86. minuti, ko je Xabi Alonso s prostega strela matiral Fabiana in Bavarce v velikem slogu popeljal med najboljše štiri.